“Соліст Kalush Orchestra висів на наркоті і хвацько торгував нею”. Монро висловилася про скандальний нацвідбір на “Євробачення 2022”
Українська травесті-діва Монро 17 лютого у Facebook прокоментувала скандал навколо нацвідбору на “Євробачення 2022”, пов’язаний з ухваленим 16 лютого рішенням оргкомітету про припинення участі переможниці конкурсу Аліни Паш через надання організатором фальшивих документів про нібито легальне право.
17 лютого Суспільне запропонувало представляти Україну на “Євробаченні 2022” групі Kalush Orchestra, яка посіла друге місце у нацвідборі. Музиканти поки не дали офіційної відповіді, звернувшись за допомогою в ухваленні рішення до шанувальників – зараз у їхньому Telegram-каналі проводять голосування про те, чи варто групі приймати пропозицію Суспільного. На момент написання публікації у ньому проголосувало приблизно 34 тис. фоловерів.
На думку травесті-діви, події, що відбуваються навколо нацвідбору, ведуть до того, що Україна не братиме участі у міжнародному пісенному конкурсі.
“Україна цього року пролітає повз “Євробачення 2022″. У мережі активно розкручують відос піврічної давнини, в якому соліст Kalush Orchestra [Олег Псюк] відверто розповідає, як висів на наркоті та хвацько торгував нею”, – написала вона.
Артистка наголосила, що це суперечить правилам конкурсу – зокрема, зазначеним у пункті 4.4, в якому йдеться, що учасник має забезпечити “відсутність у минулому незаконних, неетичних, неналежних або образливих творчої чи професійної діяльності поведінки чи висловлювань”.
“Така х…йня, малята. Хоча, тепер зрозуміло, звідки у Калуша такий зашкальний борзометр. Але хоч чесний”, – резюмувала вона.
Імовірно, під цим травесті-діва мала на увазі те, що після оголошення результатів учасники Kalush Orchestra заявили про фальсифікацію голосів і вимагали доказів справедливого голосування. Член правління Суспільного Ярослав Лодигін, який був одним із членів журі, 13 лютого спростував їхні підозри.
16 лютого користувачі мережі звернули увагу на те, що сопілкар Тимофій Музичук у 2015 році публікував у соцмережі “ВКонтакте” фото, зроблене на Красній площі в Москві (РФ). Артист у відповідь заявив, що був там у 2013 році.
За словами травесті-діви, ідеться про інтерв’ю Псюка, яке 21 травня 2021 опублікували у YouTube-каналі “У_Мищенко”. У ролику Псюк зізнався, що займався вживанням і продажем нелегальних наркотичних речовин.
За словами 27-річного артиста, вперше він спробував наркотики у 16 років, але зараз не вживає.
Контекст:
Фінал українського нацвідбору на “Євробачення 2022” відбувся 12 лютого. Паш із композицією “Тіні забутих предків” стала переможницею конкурсу, набравши 15 балів (вісім дало журі й сім – телеглядачі) із 16 можливих. Окрім Паш і Kalush Orchestra, участь у нацвідборі брали Michael Soul, Barleben, Roxolana, Wellboy, Our Atlantic, Cloudless.
Перемога Паш викликала обурення у мережі – артистку звинуватили у тому, що вона порушила правила конкурсу, відвідавши 2015 року Крим через РФ.
Команда Паш 13 лютого надала документи про легальний перетин кордону окупованого Криму. У довідці було написано, що Паш перетинала кордон України через КПВВ “Чаплинка” 11-го і 13 серпня 2015 року.
14 лютого український активіст Сергій Стерненко заявив, що артистка підробила документи і звернувся до ДПСУ з вимогою їх перевірити. 15 лютого прессекретар Держприкордонслужби України Андрій Демченко заявив, що відомство не видавало співачці довідку про законний перетин адмінкордону з окупованим Кримом у 2015 році.
Суспільне, реагуючи на заяву прикордонників, наголосило, що документ надала не сама співачка, а її представник. У команді артистки спочатку заявили, що розбираються, як саме цей документ опинився в їхньому розпорядженні, а потім звинуватили в тому, що сталося, члена команди. За словами Паш, ним став її директор. Артистка заявила, що розірвала з ним співпрацю.
16 лютого співачка оприлюднила нову довідку від прикордонників, у якій не було інформації про легальний в’їзд до Криму. Після цього Паш заявила, що не представлятиме Україну на “Євробаченні 2022”. За кілька годин після цього Суспільне проінформувало, що провело позачергове засідання, на якому ухвалили рішення про припинення участі Паш, із чим вона погодилася.
Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна і більшість країн світу. Наразі між материковою Україною та Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.
2015 року Кабмін України затвердив порядок в’їзду на територію тимчасово окупованого півострова. Для іноземців та осіб без громадянства в’їзд до Криму й виїзд із нього можливий за паспортними документами та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом Державної міграційної служби. Постанова Кабміну також визначає перелік контрольних пунктів, у яких здійснюють прикордонний, митний та інші види контролю і пропуску людей, транспорту та вантажів, які в’їжджають або виїжджають із Криму.
“Євробачення 2022” відбудеться у Турині (Італія). Фінал конкурсу відбудеться 14 травня, а півфінали запланували на 10-те і 12 травня. У конкурсі візьмуть участь представники 41 країни, зокрема України.
Шукайте деталі в групі Facebook