facebook

“З вас роблять тупе стадо!”: Сповідь заробітчанина розпалила скандал в Мережі

У мережі викликав бурхливий ажіотаж пост українця Романа Співака про людей, які через складні життєві обставини були змушені виїхати на заробітки за кордон.

Своїм особистим досвідом він поділився на сторінці у Facebook., передає Корупція.Інфо.

“Вчора почитав одного писаря у ФБ, що на заробітчан нема чого звертати увагу, бо з них толку мало. Думаю, що трохи не так. Найперше заробітчани заслуговують на повагу за те, що мали СМІЛИВІСТЬ зірватися з теплого домашнього місця та вирушити у невідомий світ.

Це не кожному дано. Мати сміливість зробити вибір. У багататьох мрії так і залишаються мріями. А заробітчани більшість повернуться назад. Бо ніхто не хоче вічно гарувати.

Але повернуться з іншим мисленням. Це зовсім інші якісні люди. Які можуть і вміють ризикувати. І не бояться. Які бачили краще життя. Які навчилися працювати. І не 8 годин, а 10 та 12”, – пише він.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Також Співак обурився суцільним покладанням надій багатьма українцями на державні субсидії, дотації та інші гарантії держави. Чоловік переконаний, що від громадян, життя яких побудоване на такій філософії, дуже мало толку, адже вони не мають наміру виходити із зони особистого комфорту, що-небудь міняти та продовжать далі “сидіти на шиї” платників податків.

Він підкреслив, що все це вбиває в українцях почуття господаря, роблячи з них тупе стадо, яке буде молитися на дотації і субсидії.

“Так що писарям з державної служби треба думати про нові робочі місця та конкурентну оплату праці. Тоді все врівноважиться. А сидіти на маминих пиріжках та біля жінчиної цицьки і протирати штани з 9:00 до 18:00 – то великого розуму не треба”, – зі сарказмом зауважив Співак.

Він додав, що за кордоном такого працівника ніхто не буде тримати, оскільки там звикли платити за результат.

Говорячи про свою особисту історію, він розповів, що його стати заробітчанином змусило життя (важка хвороба дружини. – Ред.), проте він абсолютно цього не соромиться.

“Для мене заробітчанин – не образливо, а навпаки гордо. Я сам з усім справляюся та вирішую всі свої проблеми”, – запевняє чоловік.

Співак вважає, що такий життєвий етап робить людей ще більш конкурентними і дає їм нові знання.

Думки підписників Співака щодо викладеної ним позиції розділилися: одні навели в коментарях свої аргументи, чому гастарбайтери – це успішні люди, незважаючи ні на що, інші ж висловили свою незгоду, будучи переконаним, що працювати та приносити користь потрібно лише своїй країні.


“Також ще один аргумент за заробітчан: є дуже багато таких, для яких заробітки стали стартом бізнесу в Україні”, “А ще ходить така казка, що українці в Україні багато і важко працюють. Я завжди пропоную подивитися графік тих, хто виїхав працювати в іншу країну. Дістало постійне порівняння: але які у них зарплати?! Ніхто не порівнює: але як їм важко працювати в чужій країні та вчитися одночасно, щоб бути конкурентоспроможними!”, “Ті, хто повертається – інакші”, пишуть однодумці Співака.

“Якщо завтра всі вчителі, лікарі, інші громадяни України знімуться і поїдуть в ту ж Польщу на заробітки, хто буде лікувати та вчити українців? Хто буде санітарками в лікарнях, отримуючи низьку зарплату, і відповідно, маючи субсидію на ці шалені комунальні платежі?”, “Працювати потрібно в Україні, а не на чужу державу”, “Правда в тому, що одні привозять капітал і технологію та починають бізнес. Інші використовують капітал для дрібної контрабанди з відкриттям магазину/будки/МАФу. Хтось вкладає в нерухомість і працює за наймом до кінця життя. Тільки перший варіант це суцільний позитив, інші – швидше негатив”, “Фраза “Я сам з усім справляюся і вирішую всі свої проблеми” схожа на егоїзм. А як щодо України? Хто її буде міняти тут, і дійсно потрібна така вже й велика відвага, поїхати в іншу країну, на низько кваліфіковану роботу, щоб впоратися? Для чого вчитися у вишах, купувати для України незалежність, виганяти Януковича, щоб люди на зразок вас піднімали економіку іншої країни?” – пишуть його опоненти.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...