facebook

Вибори президента України 2019: що не так із обіцянками Зеленського, Тимошенко, Порошенка та інших

У мережі стартував проект #ВибориБезБрехні, котрий покликаний перевіряти заяви кандидатів на чесність. Перші результати вже є, і дехто тест пройшов не повністю:

 

Юлія Тимошенко, лідерка “Батьківщини”, народна депутатка

“Мені дуже часто зараз ставлять питання, чи не страшно нам. Майже те, що запитали ви. Не страшно брати на себе країну, в якій борг практично вже дорівнює нашому валовому внутрішньому продукту? Країну, яка увійшла в десятку найбідніших країн світу і де економіка згортається просто на очах”
Міф чи правда?

Минулого року державний та гарантований державою борг становив 74,76 мільярдів доларів. ВВП України в 2017 році – 112,1 мільярдів доларів. За розрахунками уряду в 2019 році державний та гарантований державою борг становитиме 62 відсотка від ВВП.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Світовий банк підрахував, що ВВП на душу населення у 2017 році в Україні складав близько 2 640 доларів. Гірший показник мають 57 країн.

Насправді Тимошенко дещо помилилася, тому що насправді сукупний борг України на кілька десятків мільярдів доларів нижчий за обсяги ВВП.

Анатолій Гриценко, лідер партії “Громадянська позиція”

“Тоді я хочу нагадати тим людям, які зараз нас слухають і дивляться, які більш оптимістичні, які пам’ятають початок 90-х. В якому стані була Польща? Пригадаєте? Це була руїна. <…> Поляки не були такі пасивні чи депресивні, як ваш нинішній стан, вибачте. Вони повірили в себе і вони зараз вийшли на четверту економіку в єврозоні”

Міф чи правда

На початку 90-х років наша держава випереджала сусідню Польщу у першу чергу за показниками купівельної спроможності, розміром ВВП.

Два роки тому цей показник в Польщі був втричі вищим, ніж в Україні – 29 026 доларів, Польша посідає 22 місце в Європейському союзі. Номінальний валовий внутрішній продукт Польщі у 2017 році склав 524,5 мільярда доларів, що робить її восьмою в ЄС за цим показником. Єврозона, про яку згадав Гриценко, – це назва групи держав, офіційна валюта яких – євро (Польща не входить до Єврозони).

Петро Порошенко, президент України

Українська армія вже увійшла у десятку найпотужніших армій Європи
Міф чи правда?

Чинний гарант протягом минулого рогу кілька разів говорив про це, посилаючись на Global Firepower, але в цьому рейтингу ми посідаємо тільки восьме місце.

Були сумніви у правильності результатів і в цілої низки експертів. Тобто Петро Порошенко посилається на дослідження, достовірність якого не підтверджена.

“Руслан Стефанчук. Знаєте таку людину? Ні? Це дуже поважна людина. Ідеолог. Це мій колега. Ми з ним закінчували юрфак і він пішов стежкою юриспруденції. Я пішов у продюсування. Він наймолодший академік нашої країни”
Міф чи правда

Як відомо, 43-річний Руслан Стефанчук із 2009 року є членом-кореспондентом Національної академії правових наук України, однак він – не академік.

Водночас серед членів-кореспондентів академії Стефанчук дійсно є одним із наймолодших. Він старший лише за Сергія Погрібного та Юрія Барабаша.

Володимир Зеленський перебільшує статус Руслана Стефанчука, який не є “наймолодшим академіком нашої країни”. Але це поки що єдиний його промах, якщо не рахувати бізнес в РФ, який він закрив, вийшовши зі складу керуючої кіпрської компанії.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...