Лікар розповів, чи захищають маски від передачі вірусу під час пандемії COVID-19.
Як повідомляє “Апостроф”, про це пише інфекціоніст Євген Дубровський в Facebook.
За його словами, маски носять хірурги, стоматологи, патологоанатоми, щоб захистити себе і пацієнта від попадання рідин в рот, очі або рану (кров, слина, піт, бризки від промивання, зрошення, обробки рани або порожнин і т.п.).
Від коронавірусу маска також може захистити. Однак краще її надягати на хворого.
“Якщо на вас впритул кашляють, бризкають слиною, чхають або плюють (тоді маска захищаеє – ред.). Знову ж – рідини. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом. Від крапельного шляху передачі маска буде захищати. Але набагато ефективніше, розумніше і логічніше одягати маску на хворого, а не здорового. Тому що тоді в повітрі практично не буде вірусу, він весь із рідинами, що виділяє хворий, залишиться на внутрішній поверхні в масці”, – сказав Дубровський.
Він підкреслив, що респіратори хворим носить заборонено через клапан. З нього виходить повітря, що видихається. Тому респіратори дозволені тільки медпрацівникам для індивідуального захисту.
Лікар також відповів питання, чи варто носити маску здоровим людям. За його словами, в Україні це утопічне питання, адже на масці, в тому стані, в якому її носять громадяни (тривалий час, тримаючи її в кишені штанів, наприклад), вона може завдати більше шкоди. На ній збирається бруд, пил, бактерії, алергени і токсини.
“Медична маска в такому вигляді, як ми всі її використовуємо, це вже давним-давно не засіб захисту, а всього лише … квиток на автобус, проїзний в метро або пропуск в магазин. Тим більше, всі ці тканинні пов’язки на обличчі – про який захист йде мова?”, – зазначив медик.
Дубровський підкреслив, що якщо б уряд дійсно вважав, що медичні маски ефективні і допомагають впоратися з рівнем зараження, їх би роздавали безкоштовно. Щоб люди могли їх міняти кожні 2 години, як годиться.
“Все, що ми спостерігаємо зараз – лише зовнішня показуха. Реальна картина використання масок не має ніякого відношення до протиепідемічних заходів. На жаль…”, – підсумував інфекціоніст.
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…