facebook

Скільки потрібно грошей для щастя (дослідження)

Часто можна почути твердження про те, що щастя не можна купити за гроші. Американські вчені з’ясували, що це не так: певний рівень щастя забезпечується конкретною сумою грошей, причому для різних країн її величина помітно відрізняється.

При цьому дослідження показало, що коли в міру збільшення доходів досягається граничний рівень щастя, то подальше зростання доходів призводить до зменшення задоволення від життя і до відчуття нижчого рівня добробуту, пише The Nature.

Гроші та щастя

Для обчислення “грошового еквівалента” щастя вчені використовували результати комплексного опитування, що включав дані про місячні доходи сімей і оцінки рівня задоволеності життям. У дослідженні використовувалися дані понад 1,7 мільйона осіб, що проживають в 164 країнах.

Оцінки рівня щастя були обчислені на основі купівельної спроможності в конкретних країнах і скориговані з урахуванням даних про рівень життя і добробуту в конкретній країні.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Виявилося, що в середньому максимум щастя приносить 95 тисяч доларів на рік на одну людину (близько 2,7 мільйона гривень), і не менше 60-75 тисяч доларів – для відчуття емоційного щастя. Для сімейного щастя цей грошовий максимум набагато вищий – пропорційно до кількості членів сім’ї.

Забагато грошей – теж погано

Однак вчені з’ясували, що подальше підвищення рівня доходів, вище максимуму, не призводило до збільшення рівня задоволеності. Це може бути пов’язано з тим, що гроші в першу чергу важливі для задоволення основних потреб, придбання зручностей, але тільки до певного моменту.

Після досягнення оптимальної точки потреб у людей можуть з’являтися вже зовсім інші бажання, такі як участь в “соціальних змаганнях” за рівнем досягнутого матеріального щастя. А це може знизити рівень відчуття свого добробуту.

Крім того, суми, необхідні для щастя, помітно різняться в різних країнах, і залежать від того, які життєві стандарти та показники особистого щастя поширені в конкретному суспільстві

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...