29 дітей з Івано-Франківської ОТГ потребують влаштування у сім’ї.
Про це Суспільному Карпати повідомила начальниця Івано-Франківської міської служби у справах дітей Ірина Рохман.
За її словами, цього року взято на облік 15 дітей, з них – шестеро, позбавлених батьківського піклування, і дев’ять сиріт. 14 влаштували у сім’ї, і одна дитина перебуває на повному державному забезпеченні та влаштована в училище на навчання.
“Загалом, зараз маємо 154 дитини, які є сиротами чи позбавленими батьківського піклування. З них – 119 дітей перебувають під опікою, 8 – у прийомних сім’ях, 5 – у дитячому будинку сімейного типу і 16 дітей влаштовано на повне державне забезпечення, – розповідає чиновниця. – Ще 29 дітей потребують влаштування у сім’ї. Це статистика з Івано-Франківська та шести сіл, що приєдналися до міської ОТГ. Поки що не говорю про всю Івано-Франківську територіальну громаду, у якій буде 18 сіл. Таку статистику ми матимемо станом на 25 жовтня цього року”.
Ірина Рохман каже, щ в Івано-Франківську уже десятий рік поспіль понад 90 % дітей із числа сиріт чи позбавлених батьківського піклування забезпечуються сімейними формами виховання. Це і опіка чи піклування близьких родичів, усиновлення, дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї.
“В Івано-Франківську на сьогодні є 8 прийомних сімей, де діти не усиновлені, а перебувають на вихованні віком від 8 до 17 років. У таких сім’ях діти живуть до 18 років. Коли ж їх усиновлюють – це назавжди. На даний момент в Івано-Франківську є 11 сімейних пар і одна незаміжня жінка, які хочуть всиновити малюків і стоять на обліку з усиновлення. Кожен них чекає своєї черги. На жаль, поки що у нас немає інших охочих створити прийомні сім’ї. Тому ми запрошуємо охочих стати прийомними батьками до співпраці. Адже у нас у місті є діти, які потребують сімейного виховання, затишку і любові”, – розповідає начальниця Івано-Франківської міської служби у справах дітей.
Ірина Рохман каже, що батьки, зазвичай, хочуть взяти діток до трьох років, максимум – до п’яти: “У цьому зажди є проблема, тому що у нас є і діти з інвалідністю – наразі таких четверо, або дітки від 7 до 17 років, які потребують сімейних форм виховання. Цьогоріч у нас осиротіло по троє діток, яким від 15 до 17 років. Це, відповідно, діти, які вже не мають бажання іти на виховання до батьків, адже вони усвідомлюють, що їхні батьки померли, і вони вже не зможуть нікого назвати мамою чи татом. Такі діти йдуть під опіку чи піклування”.
За словами чиновниці, опікунами та піклувальниками переважно стають бабусі та дідусі чи тітки ідядьки. Під опіку потрапляють діти до 14 років, а під піклування – від 14 до 18. Це ті діти, батьки яких померли чи вели неналежний спосіб життя і їх було позбавлено батьківського піклування, або які перебувають у місцях позбавлення волі.
Щоб стати прийомними батьками чи усиновлювачами, потрібно подати заявку, відповідні документи та пройти спеціальне навчання. Таке навчання в Івано-Франківську стартує з 6 жовтня.
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…
Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…
У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…
В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…