Українці нехтують правилами карантину. Ситуація з кількістю коронавірусних хворих ускладнюється, але в регіонах в магазини можна зайти без маски, люди скупчуються на безкоштовних концертах, ходять на фестивалі та, навіть, їздять у громадському транспорті. Українці знають про адаптивний карантин і другу хвилю COVID-19, але живуть ніби безсмертні.
Яка ситуація в країнах Європи і чому штрафи змушують європейців не забувати носити маски у громадських місцях?
Німеччина
Щоб налякати порушників і запобігти зростанню числа заражень, з середини серпня в федеральній землі Північний Рейн – Вестфалія за порушення цього правила ввели штраф в розмірі 150 євро. В інших землях подібні штрафи варіюються від 50 до 500 євро.
Франція
У Франції любителів ходити без масок карають монетою, тут сума штрафу дорівнює €135 (4,5 тис грн). Ця норма закону діє з 19 липня. Урядовці сподіваються, що використання громадянами засобів індивідуального захисту допоможе взяти під контроль другу хвилю коронавірусу.
Італія
В Італії збільшили максимальний штраф за неносіння масок у громадських місцях до 1000 євро. Як повідомляє “Європейська правда”, при цьому були розгорнуті поліцейські патрулі для перевірки дотримання правил на вулицях. Згідно з новим указом, носіння маски в Італії стане обов’язковим щоразу при виході з будинку, в будь-який час дня і у всіх частинах країни.
Велика Британія
В Англії вдвічі підняли штрафи за ігнорування масок у публічних місцях: зі 100 до 200 фунтів стерлінгів (7,3 тис. грн відповідно). 22 вересня Великобританія посилила протиепідемічні заходи.
Нові правила діятимуть впродовж наступних пів року. Згідно з новими правилами, маски повинні носити співробітники магазинів, водії та пасажири таксі, а також відвідувачі закладів сфери обслуговування (за винятком моментів, коли вони їдять чи п’ють за столом – з 24 вересня обслуговування за барними стійками заборонено). На весілля і похорони нині можуть зібратися не більше 15 і 30 людей відповідно.
Іспанія
В Іспанії до носіння масок ставляться дуже серйозно, бо ж за порушення можна заплатити штраф у €400 (13,4 тис. грн). Зняти маску можна лише у кількох випадках: під час купання у морі чи сидіння за столиком закладу громадського харчування, щоправда, якщо відвідувач підвівся з-за столу, щоб піти до стійки бару чи до туалету, він повинен одягнути маску.
Крім того, уряд країни нещодавно постановив: штрафи доведеться заплатити туристам, які вийшли за межі території своїх готелів без масок.
Польща
Twitter Міністерства здоров’я країни попередив, що від суботи, 10 жовтня, запроваджується обов’язок носити маски (закривати рота й носа) скрізь у тих населених пунктах, які входитимуть до “червоної” та “жовтої” зон не тільки в магазинах чи громадському транспорті, а й навіть на вулиці.
Від обов’язку носити маски звільнятимуться лише особи з інвалідністю та ті, хто має медичне протипоказання. Міністр здоров’я Адам Нєдзєльський підкреслив, що до всіх інших осіб, які з’являтимуться на вулиці чи в будь-яких громадських місцях без маски, жодних поблажок більше не буде. Таких суворо штрафуватимуть – до 500 зл.
Додамо, в Україні від початку пандемії коронавірус підтверджений у 239 337 осіб. Нагадаємо, дистанція понад 1,5 метра не захищає від COVID-19.
Чоловіки шукають самотню вагітну дівчину, жінку, яка запише дитину на їхнє прізвище Варто одразу нагадати…
Що відомо щодо мобілізації жінок в Україні у 2025 році. З 1 січня 2025 року…
Прогноз банкіра Банкір Тарас Лєсовий заявив, що на початку 2025 року офіційний курс долара буде…
Тепер інформація про водія повинна бути внесена до Автоматизованої системи реєстрації гуманітарної допомоги. Кабмін України…
Чоловіків не випустять за кордон навіть за умови зняття з обліку Військовий квиток з відміткою…
А у вересні наступного року доплата для вчителів подвоїться. Вчителі в Україні з початку наступного…