Інститут Хадсона, що у Вашингтоні, презентував електронний Архів клептократії, який містить тисячі документів про корупцію та бізнес можновладців.
Одна з найбільших баз стосується Росії та України.
«Коли ми започатковували цей ресурс, думали про те, як створити новий інструмент, оскільки клептократія – це свіже поле (для досліджень, – ред.) та зовсім інший спосіб мислення. Тож наша мета полягала в тому, аби зробити доступний проект, що міг би зібрати та впорядкувати цю інформацію», – зазначила під час презентації директор Ініціативи клептократії Інституту Хадсона Джулі Девідсон.
За її словами, електронний ресурс стане доступним для широкого загалу трохи пізніше у вівторок. Він міститиме понад три тисячі документів – електронних копій першоджерел, які зберігатимуться в DocumentCloud, що убезпечить їх від знищення, навіть якщо сайт буде атакований і «впаде».
Документи представлені російською, українською, арабською, романськими мовами тощо. Водночас, значна частина їх стосується оборудок в Росії й Україні, повідомляє «Укрінформ».
У зв’язку з цим були названі прізвища українських олігархів Ріната Ахметова та Дмитра Фірташа, викриті схеми роботи скандально відомої компанії «РосУкрЕнерго» та її «покровителя» Семена Могилевича. Серед фігурантів – і син Миколи Азарова Олексій, який свого часу обіймав посаду заступника голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності.
У кожному профілі є коротка біографія і папки документів, включаючи звіти преси, комерційні документи, банківські реквізити, а також судові справи.
Варто зауважити, що зібрана інформація ніколи раніше не була зведена в комплексний і доступний ресурс.
корупція
Українцям розповіли, що заборонено передавати рідним у спадок Що українцям заборонено передавати рідним у спадок…
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…