Українці платитимуть штрафи за неправильне носіння захисної маски

Кабінет міністрів подав на розгляд Верховної Ради два законопроєкти, які введуть відповідальність і для простих українців, і для підприємств за неправильне носіння масок. За новими правилами, якщо в транспорті або торговому центрі стягнути маску на підборіддя, то доведеться заплатити 170 грн штрафу.

Детальніше про те, як і для чого хочуть змінити правила – читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Маска на підборідді – плати штраф

Кожен четвертий українець носить маску нерегулярно, йдеться в дослідженнях групи “Рейтинг”. Водночас левова частка одягає респіратори і маски на підборіддя, не прикриваючи ніс і рот. Ефекту від такого захисту немає, проте формально вимога “маскового режиму” виконується.

Кабінет міністрів розробив новий законопроєкт, який повинен зобов’язати не просто носити медичні засоби захисту, але й робити це правильно. “Для фізичних осіб штрафи порівняно невеликі – по суті навіть трохи зменшуються штрафи, ніж зараз передбачено загальними правилами карантину”, – презентував законопроєкт міністр юстиції Денис Малюська.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Якщо раніше за відсутність масок могли оштрафувати на 17 тис. грн, то зараз штраф буде неприємним, але посильним для будь-якого українця, що працює. Так, якщо, наприклад, прийти в торговий центр і одягнути маску на підборіддя, оштрафувати можуть на 170 грн. А якщо порушити правила повторно, штраф становитиме вже 255 грн.

“Перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнених засобів індивідуального захисту, зокрема й респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, а також і виготовлених самостійно – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”, – йдеться в законопроєкті.

Як пояснює юрист Олександр Плахотник, це адміністративне порушення, виписати протокол і накласти штраф може співробітник поліції. Після початку карантину правоохоронці почали посилено охороняти порядок у метрополітені, співробітник правоохоронних органів є практично на кожній станції. Однак, найчастіше поліцейські просто роблять зауваження, а не виписують штрафи, розповідає експерт.

“Штраф у розмірі 17 тисяч гривень для більшості українців був просто непосильним. Це навантаження занадто високе. Думаю, і бюджет зможе більше зібрати, і маски почнуть носити правильно, якщо санкцію послабити, але водночас дати вказівки поліцейським штрафувати всіх, хто не носить правильно маски”, – радить юрист.

“Штраф у розмірі 17 тисяч гривень для більшості українців був просто непосильним. Це навантаження занадто високе. Думаю, і бюджет зможе більше зібрати, і маски почнуть носити правильно, якщо санкцію послабити, але водночас дати вказівки поліцейським штрафувати всіх, хто не носить правильно маски”, – радить юрист.

Карати будуть і підприємства

Кабінет міністрів зареєстрував у Верховній Раді відразу два пов’язані між собою законопроєкти. Перший про покарання фізичних осіб (№ 3891), а другий – для юридичних (№ 3890).

Карати будуть тих, хто впустить у громадський транспорт, торгові центри і будь-які інші заклади відвідувачів, у яких маски одягнуті на підборіддя. Їм доведеться заплатити штраф у розмірі від 3400 до 5100 грн.

“За пропуск, допуск особи в громадські будівлі, споруди, громадський транспорт під час дії карантину без одягнених засобів індивідуального захисту, зокрема і респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, а також і виготовлених самостійно або невжиття заходів щодо перебування людини в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті без такого засобу індивідуального захисту, суб’єкт господарської діяльності сплачує штраф у розмірі від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян”, – йдеться в законопроєкті.

Олександр Плахотник додає: штрафувати можуть навіть “за невжиття заходів”, тобто, якщо людина зайде в приміщення в масці, а потім зніме її, водночас ніхто не зробить їй зауваження, не попросить вдягнути маску або залишити приміщення, то і за таку бездіяльність підприємство можна оштрафувати.

“На жаль, ослаблення карантинних заходів суспільством сприймається як скасування карантину. Серед населення України виникла стійка тенденція нехтування рекомендаціями в частині носіння в громадських будівлях і спорудах, громадському транспорті засобів індивідуального захисту, зокрема і респіраторів або захисних масок”, – констатує Малюська.

Оля

Recent Posts

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

32 хв. ago

Українцям за кордоном спростили доступ до консульських послуг

Міністерство закордонних справ України запустило експериментальний проєкт, який дозволяє українцям за кордоном отримувати консульські послуги…

1 годину ago

ТЦК прилетить на повну: що тепер чекає на військкомів по всій Україні

Міноборони збирається реформувати ТЦК Перший заступник міністра оборони погодився, що треба кардинально реформувати ТЦК Міністерство…

2 години ago

Пенсіонерів звільняють від сплати комуналки: з’явилася важлива інформація

Ці заходи дозволяють знизити фінансове навантаження та створити умови для комфортного життя навіть у складних…

4 години ago

До пенсій додадуть майже по 1000 грн: кому у січні збільшать виплати

Кому із пенсіонерів у січні підвищать виплати майже на тисячу гривень Хто із пенсіонерів може…

5 години ago

Все трапиться о 7 ранку 1 січня 2025 року: українців попередили на найвищому рівні

Від того, чи вдасться знайти компромісне рішення, залежатиме не лише стабільність енергопостачання, а й характер…

7 години ago