Україна перейде на зимовий час в неділю: скільки будемо спати

Перехід на зимовий час в Україні відбудеться в неділю, 25 жовтня. Стрілки потрібно буде “крутнути” рівно о 4:00 на годину назад. Втім, сучасні гаджети роблять це за нас. Тому в ніч з наступної суботи на неділю спати ми будемо на одну годину довше.

Перехід на зимовий час в Україні відбудеться в неділю, 25 жовтня. Стрілки потрібно буде “крутнути” рівно о 4:00 на годину назад. Втім, сучасні гаджети роблять це за нас. Тому в ніч з наступної суботи на неділю спати ми будемо на одну годину довше.

Цікаво, що на 25 жовтня заплановані місцеві вибори. І це ще один привід уважно стежити за часом, щоб не прийти на дільниці за годину до їх відкриття.

Восени світловий день коротший, світлішає пізніше, темніє раніше. А після переведення часу, похмурий період ще більш ускладнюється. Адже на роботу ми йдемо по-темному і повертаємося додому теж у світлі ліхтарів.

Як переведення годинників впливає на здоров’я
І хоч зимовий перехід менш згубний, ніж літній (тут у нас годину на сон забирають), такі перепади завжди погано впливають на здоров’я.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

До нового режиму дня важко звикнути, через що можливе погіршення самопочуття, зниження імунітету і порушення сну. Може з’явитися нездужання і почуття надмірної втоми.

Лікарі кажуть, що до нового режиму наш організм звикає досить довго – близько двох тижнів. Тому готуватися до переведення стрілок потрібно заздалегідь.

Що допоможе мінімізувати стрес від переведення стрілок
Зайвих неприємностей зі здоров’ям допоможе уникнути підлаштування під новий режим світлового дня – відрегулюйте освітлення в будинку – відкривайте штори, як тільки прокинетеся, а ввечері навпаки затемняйте кімнату.

Обмежте споживання кофеїну та алкоголю, а також стежте за своїм загальним станом протягом дня.

Лікарі рекомендують напередодні переведення часу контролювати графік відходу до сну. Дуже важливо в цей час мінімізувати стрес для організму.

Зазначимо, що тема переходу на зимовий і літній час досить спірна. Багато країн продовжують відмовлятися від такої практики. Нещодавно у Верховній Раді ініціювали законопроєкт про скасування переведення годинників.

annashchesna

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

4 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

5 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

6 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

6 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

7 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

8 години ago