Йдеться про скасування закону, який дозволяв робити аборти у випадках вроджених пороків плода
Верховний суд Польщі визнав неконституційним положення закону про аборти, що дозволяє переривати вагітність у випадку вроджених пороків плода. Про це повідомляє BBC.
Як зазначається, відтепер така процедура у країні заборонена, і в більшості випадків жінкам доведеться виношувати небажаних дітей.
Як зазначає видання, у католицькій Польщі найжорсткіше законодавство щодо абортів у Європі. Закон, оголошений антиконституційним, зі скрипом ухвалили в 1993 році як компроміс, що також дозволяв аборт у випадку, якщо вагітність загрожує життю та здоров’ю матері, або вагітність стала результатом зґвалтування чи іншої незаконної дії.
Зазначається, що близько 98% абортів у Польщі роблять саме через вроджені пороки.
Рішення суду надійшло після того, як депутати від правлячої партії “Право і справедливість” оголосили, що переривати вагітність навіть у випадку серйозних пороків плода є порушенням Конституції, за якою захисту потребує кожне життя.
Правозахисні ініціативи Amnesty International, Center for Reproductive Rights і Human Rights Watch заявили про урядову атаку на права жінок та назвали призначення більшості суддів правлячою партією “підривом незалежності судової влади й верховенства права”.
Востаннє “Право і справедливість” намагалася обмежити право на аборт у 2016 році, але тоді їхня ініціатива викликала масове громадське невдоволення, яке назвали “чорний протест”.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…