facebook

Взимку Україну накриють морози і заллє дощем: синоптики дали прогноз

Нинішня зима знову може принести українцям сюрпризи. Незважаючи на те, що синоптики знову обіцяють аномальне тепло, періодично України будуть накривати морози і сніг. Але можливе і вторгнення дуже теплого повітря.

Якою буде погода взимку в Україні, читайте в матеріалі OBOZREVATEL

Новий рік зустрінемо відлигою
Народний синоптик Леонід Горбань поки поділився своїми прогнозами на останній місяць осені і перший місяць зими. За його даними листопада ще порадує нас теплом. У перший тиждень вдень буде до + 6-11 градусів. Потім температура опуститься до + 7-9 тепла. А вже після 10 листопада буде + 5-7, після 20-го числа до +6.

А ось вночі з’являться перші заморозки – до -2-4 градусів морозу.

 

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

А ось перші дні грудня будуть трохи прохолодніше – до + 4-6 тепла. Після 5 грудня буде холоднішати і температура почне опускатися до +1 і -2 морозу. Потеплішає до 14 грудня тут градусники покажуть + 4-6 тепла. А ось з 16 грудня знову зима візьме своє. Спочатку температура опуститься до 0 градусів, а з 18 по 20 грудня – до -1-7 морозу.

З 21 грудня знову буде -1-2 нижче нуля, потім вдарять морози до -1 – 7. Ну а Новий рік ми зустрінемо з плюсовою температурою: 29 грудень буде +1, а 31-го навіть до +3.

В кінці і середині грудня народний синоптик обіцяє дощ зі снігом, але лише в окремі дні.

Те сніг, то дощ
В Українському гідрометцентрі поки більш стримані в своїх прогнозах. Тут кажуть, що температури цієї зими будуть трохи вище норми, а ось опади у межах норми.

“Більшість місяців будуть тепліше, ніж потрібно, але не набагато. Значних аномалій поки не передбачається. З огляду на наші зими, опади будуть змішаними – і сніг, і дощ. На півночі і заході країни їх буде достатньо,”  – говорить провідний синоптик відділу метеопрогнозів Роман Мурмило.

 

Ще один процес в тропіках – це фази дворічного коливання вітрів. “Зараз воно знаходиться в західній фазі, в поєднанні з течіями вони підвищують ймовірність вторгнення як потоків холодного повітря, так і потоків теплого,”  – Балабух.

Що стосується опадів, то їх дефіцит в Україні буде зберігатися. “Ми бачимо, що у нас почався дуже серйозний посушливий період. З травня минулого року атмосферна посуха перейшла в гідрологічну. Короткочасні опади змінили ситуацію тільки на заході України. А на сході ситуація не змінюється. Сподіватися на великі опади не доводиться. І навіть якщо вони будуть, вони не перекриють дефіциту води, який вже сформувався, ”  – пояснює Балабух.

Українапогодаснігопадсиноптик

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...