Чому змивати унітаз потрібно із закритою кришкою: приголомшливі ФОТО “польоту” мікробів

Нас давно лякають мікробами під обідком унітазу.

Але що насправді відбувається, коли в туалеті змивається вода, а кришка сидіння не закрита?

І чому це особливо важливо в часи пандемії коронавірусу?

Серія приголомшливих фотографій, яку зробила хімічна компанія Harpic, використовуючи високошвидкісні спеціальні камери, показує феєрверк аерозольних частинок, що викидаються в повітря з використаною водою туалету.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Візуальні ефекти додають враження, щоб заохотити людей опустити кришку перед зливанням.

Вода унітазу залишається забрудненою протягом декількох змивань і залишає ймовірність потрапляння в організм шкідливих патогенів.

Коронавірус витривалий і може пережити пересуватися по травній системі людини. Він часто все ще присутній у фекаліях через тижні після припинення симптомів.

Тому, коли ви не закриваєте кришку унітазу вдома, чи в публічних місцях – це один із ризиків зараження коронавірусною інфекцією.

“Ніколи не було важливішого часу, щоб проявляти додаткову турботу про наші будинки.

Хоча ризики, пов’язані з розповсюдженням мікробів у негігієнічних ванних кімнатах, високі, рішення щодо їх чистоти є простим”, – пишуть в результатах дослідження.

Деякі частинки, що утворюються у змивному туалеті, здатні потрапити в нижні дихальні шляхи, що може призвести до інфекції.

Якщо людина торкається поверхні, забрудненої змивом унітазу, вона може заразитися, торкнувшись носа або рота.

На запитання дослідників респондентам, чому вони не закривають кришку при змиванні унітазу, основними причинами респондентів є несвідомість ризику при змиванні (47%), відчуття страху доторкнутися до кришки (24%) та загальне забуття (15%).

Однак майже всі з 2000 респондентів (95%) визнали, що почнуть закривати кришку після того, як знатимуть про ризики.

Попередні дослідження виявили, що SARS-CoV-2, вірус, який викликає COVID-19, може передаватися через фекальні частинки.

Дослідження, опубліковане в червні в Lancet, виявило частинки вірусу в екскрементах пацієнтів з COVID-19 майже через 5 тижнів після негативного тестування пацієнтів.

Ці частинки все ще були життєздатними і могли спричинити фекально-оральну передачу коронавірусу, попередили дослідники.

Незважаючи на це, широка громадськість менш обізнана про цей потенційний шлях передачі, ніж інші способи зараження.

Оля

Recent Posts

Українські дипломати в ІКАО порушили питання про системні авіаційні злочини Кремля, глушіння GPS та загрозу для світового неба

Москва продовжує свідомо та планомірно руйнувати систему міжнародної безпеки, перетворившись на державу-терориста не лише на…

23 години ago

Сеанс миттєвої карми. Окупанти з «Минпромторгу» зібралися «пилити» бюджет, але поспішно втекли з наради після однієї згадки про ЗСУ

Чергова спроба легітимізації окупаційної влади та розподілу фінансових потоків на тимчасово окупованих територіях Запорізької області…

2 дні ago

Свої завжди чекають

#СвоїЗавждиЧекають Є місця, куди хочеться повернутися.Є люди, які не забувають.Є побратими й посестри, які пам’ятають…

2 дні ago

Як повернутись з СЗЧ, через Армію+

Як повернутись з СЗЧ, через Армію+, в елітні підрозділи? Куди звернутись, аби не просто поновитись…

3 дні ago

Зупинили штурм

У цивільному житті «Кощей» працював вантажником. Будував плани на майбутнє та жив мирним життям. Але…

4 дні ago

СБУ перехопила російський документ, який заперечує удар українських БПЛА по автобусу з громадянами Білорусі у Брянській області рф

Служба безпеки України перехопила офіційний російський документ, який заперечує причетність України до удару по автобусу…

1 тиждень ago