facebook

У Чехії за брехню під час карантину штрафують на 10 тис. крон

За неправдиві покази щодо пересування та контакти, чеські гігієністи накладають адміністративні штрафи на людей в карантині

«На даний час у нас у країні відкрито близько 1200 проваджень за порушення карантину», — сказала голова празьких гігієністів Зденка Ягрова.

Однак, якщо гігієністам не вдається довести брехню, то людині, яку відстежують, штраф не загрожує. Адже працівники, як правило, залежать лише від інформації, наданої особою під час телефонного дзвінка.

Однак у кількох випадках празьким гігієністам уже вдалося довести, що людина збрехала і, наприклад, була там, де, за її словами, її на той час не було. У такому випадку гігієністи можуть накласти штраф до 10 000 крон. За словами Ягрової, це максимальна сума штрафу.

Але вона також зазначила, що можлива остаточна межа — це не просто штраф у десять тисяч. Якщо особа, яка приховує інформацію, була винна у зараженні своїми діями інших людей, це вже було б кримінальним злочином за розповсюдження заразної хвороби, за яке, наприклад, передбачається покарання до восьми років під час режиму надзвичайної ситуації. Це вже не відповідальність гігієністів, а за справу береться в поліція.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...