В Івано-Франківську, аби впоратися з поширенням пандемії та допомогти усім хворим на ковід, відкривають кілька резервних лікарень, бо місця у першій черзі вже закінчилися. Зараз переобладнали під коронавірусних пацієнтів перинатальне відділення та дитячу лікарню. Та зіткнулися з іншою проблемою – лікарі масово відмовляються працювати з хворими на ковід.
Благодійники передають новий апарат штучної вентиляції легень Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні. Медики кажуть: таке обладнання нині в закладі – на вагу золота. Украй необхідні саме сучасні ШВЛ із режимом сіпапу. Адже такі апарати лише допомагають пацієнтам дихати, а не повністю роблять це замість них, пишуть “Подробиці“.
Володимир Вовчук, завідувач відділення анестезіології інтенсивної терапії Івано-Франківської ЦМКЛ:
Пацієнтів, які були зняті з ШВЛ за цей період, в мене були тільки двоє, інші всі помирали. Тому, для них спасіння – сіпап. І причому тривалий. Є пацієнти, які місяць, більше місяця, день, ніч з цією маскою.
У цій лікарні їх вісім. І всі зайняті.
Володимир Вовчук, завідувач відділення анестезіології інтенсивної терапії Івано-Франківської ЦМКЛ:
Відділення переповнені. Кисневі точки заняті всі, апарати штучної вентиляції, які мають сіпап – заняті всі. Крім цього ми змушені ще одне відділення реанімаційне на базі операційного блоку, і там за останні дні воно вже також заповнене під зав’язку.
Тарас Масляк, головний лікар Івано-Франківської ЦМКЛ:
У мене за добу йде тонна вісімсот кисню.
Такий об’єм раніше використовували за цілий рік. Доставляють кисень щоденно в заклад зі Львова, а це більше ніж 100 кілометрів.
Олег Ціхонь, заступник головного лікаря Івано-Франківської ЦМКЛ:
Калуш наразі на ремонті, і вони не можуть це забезпечити, і ми працюємо в такому цейтноті, що не дай Бог якась аварія на заводі, або машина не приїде – у нас біда.
Не витримують навантаження і застарілі системи подачі кисню.
Тарас Василик, головний лікар Івано-Франківської міської клінічної лікарні №1:
Система киснепостачання так справляється з перебоями. Оскільки найбільша проблема, як у нас, так і у всіх інших наших колег – це йде підмерзання, тому що стара система кисню, діаметр труб, коли збільшується подача рідкого кисню – йде замерзання.
Тим часом кількість хворих на COVID-19 невпинно зростає. Обидві лікарні Івано-Франківська, які їх приймають, повністю заповнені. У центральній клінічній залишилися тільки два відділення, куди нині не приймають інфікованих. Медики кажуть: розширюватися вже просто нікуди. Тож додаткові місця розгортають в інших закладах. Минулого тижня переобладнали гінекологічне відділення міського перинатального центру. У вівторок там прийняли перших кілька десятків пацієнтів. Утім, не всі медики погоджуються працювати з ковідними хворими – бояться зараження.
Сергій Стефанко, директор КНП “Міський клінічний перинатальний центр Івано-Франківської міської ради”
Зараз набираються бригади, бо люди зголосилися в п’ятницю, в понеділок, прийшли – передумали. Одні відмовилися – шукаємо інших. І є невелика проблема з акушер-гінекологами, бо вони згідно нинішніх вимог – не можуть бути задіяні, вони підуть у простій.
Утім у міськраді до відмови медиків працювати з ковід-хворими поставилися з розумінням. Простій у роботі пообіцяли компенсувати. Щоправда, платитимуть “мінімалку”. Поки профільні лікарі не повернуться до нормального графіка.
Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська:
Я не можу заставити людину. Більшість погоджуються, особливо медсестри, санітарки. Є проблеми з лікарями з різних причин. Найбільша проблема з лікарями – не всі задоволені таким рішенням, але це є рішення не в умовах звичайного часу, а в умовах цієї ситуації.
Почали цього тижня госпіталізовувати перших хворих на COVID-19 і в дитячу лікарню. На черзі ще дві поліклініки – третя і четверта. Та чи не буде проблеми з кадрами й там?
Ольга Савчук, директор КНП “Центру первинної медичної та консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради”:
Була сильна паніка. У нас звільнилося 157 людей за цей період. Вчора в мене звільнилося 6 людей, за минулий тиждень ще 6 людей. Якби ми в той момент паніки, коли ніхто не знає що таке коронавірус, змусили людей контактувати з усіма хворими людьми, – на сьогодні, я думаю, в поліклініці працювала б тільки адміністрація.
Для лікування хворих хочуть задіяти й ось цей обласний кардіологічний центр – туди направлятимуть пацієнтів з центральної міської клінічної лікарні, між собою заклади з’єднані одним переходом. Тут планують розгорнути додатково понад 100 ліжок.
Загалом для хворих на COVID-19 на Прикарпатті нині є 2 407 ліжок. Понад пів тисячі розгорнули тільки цього тижня. Це дозволило області не потрапити до “червоної” зони повністю. Утім, розміри її значно розширилися – додалося ще чотири міста і п’ять районів.
Українці можуть законсервувати яйця на зиму, як це зробити Дожилися, українці консервують яйця на зиму…
У Генштабі розповіли, як бригади зможуть покращити вербування добровольців Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський…
28 лютого 2025 року втратять чинність усі відстрочки від мобілізації, видані Мінекономіки та через "Дію".…
Яку виплату мають пенсіонери без достатньої кількості стажу Українці, які не встигли набути достатню кількість…
В Україні 26 листопада можливе утворення паморозі. Температура повітря коливатиметься від -9 до +8 градусів.…
Дотримання податкових вимог — це не лише зобов'язання, а й спосіб уникнути правових та фінансових…