facebook

В Україні будуть перевіряти пенсіонерів, які не знімають гроші з рахунків

Такі зміни передбачили в уряді Днями Кабінет міністрів прийняв постанову щодо внесення змін до Положення про порядок призначення житлових субсидій та Порядку виплати пенсій і грошової допомоги через поточні рахунки у банках.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, йдеться про введення «єдиного звернення в питанні виплати пенсій». Якщо раніше треба було йти до Пенсійного фонду, тоді – у банк для відкриття рахунку, а потім ще й чекати, то відтепер достатньо буде одного-єдиного звернення, коли людина просто контактує з ПФУ. Далі – за зверненням самого фонду до органів соцзахисту – відповідний рахунок у банку відкриватимуть без «втручання» людини, зазначив міністр. Додамо, що в змінах також передбачили механізм «перевірки» реальності одержувача пенсії.

Так, якщо пенсія або грошова допомога переказується на картку, термін дії якої більше року і протягом року з неї жодного разу не витрачалися кошти, то згідно з постановою запускається механізм перевірки особистості одержувача. В такому разі: уповноважений банк повідомляє про це орган Пенсійного фонду або соціального захисту населення; орган ПФ або соцзахисту забезпечує проведення ідентифікації і верифікації особи на підставі пред’явленого (в обов’язковому порядку) одержувачем особисто паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує його вік і визначеного законодавством документа, в якому зазначено відомості про місце проживання.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...