facebook

Українцям роздадуть по 8 тисяч “від Зеленського”

Українцям, які працюють, і фізособам-підприємцям, які втратять частину доходу через посилення карантину, роздадуть по 8 тисяч гривень.

На це з бюджету планують витратити понад 10 млрд грн. Водночас розмір допомоги не прив’язуватимуть до суми виплачених податків. У результаті гроші отримають і ті, хто приховував обіг і платив мінімальні податки. Це передбачено законопроєктом №4430, який 302 голосами у цілому 4 грудня ухвалила Верховна Рада.

Автор документа – президент Володимир Зеленський. Кому не дадуть 8 тисяч гривень? Згідно з документом, вимоги щодо сплати податків для отримання допомоги немає. Тобто 8 тисяч можуть отримати навіть ті, хто платить лише кілька тисяч грн податків. Без виплати залишаться співробітники: якщо після 31 жовтня 2020-го вид діяльності їхнього підприємства змінили на той, що не може працювати в період локдауну; працюють за сумісництвом; отримують середню зарплату, яка вища за 30 тис. грн. Підприємці, якщо: офіційно працюють менше ніж три місяці; платили за себе ЄСВ менше ніж три місяці; які після 31 жовтня 2020-го змінили вид діяльності; які є і найманими працівниками, і фізособами-підприємцями; які вже припинили свою діяльність (закрилися). Як отримати гроші? Для цього можна заповнити заяву в електронній формі за допомогою Єдиного державного порталу електронних послуг. У заяві потрібно вказати ПІБ, дату народження, серію і номер паспорта, ІПН, адресу місця проживання, підтвердження відповідності застрахованої особи положенням закону; номер банківського рахунку для виплати одноразової матеріальної допомоги – за стандартом IBAN. Що ще передбачають нововведення? підтримку надаватимуть на час карантину й шість місяців після нього; продовжать договори оренди державного та комунального майна, термін дії яких закінчується в період карантину скасують плату за оренду комунального та державного майна; у стаж рахуватиметься період, коли людина отримувала допомогу; дозволять доплачувати ЄСВ самостійно, щоб не втратити частину пенсії.

Математика нової ідеї Зеленського: Тільки за три місяці податкових канікул бюджет може втратити 6,2 млрд грн. Якщо ж податкові канікули затягнуться на пів року, “дірка” становитиме вже 12,4 млрд! (Для розрахунків використано дані ДПС за минулий рік). Якщо кожній фізособі-підприємцю виплатять по 8 тисяч гривень, із бюджету доведеться витратити 14,4 млрд грн! Зокрема, в Україні близько 1,8 млн фізосіб-підприємців, які платять близько 25 млрд грн податків на рік, йдеться в даних Opendatabot. За підрахунками Офісу президента, за час карантину закриється частина ФОП, а розмір компенсації становитиме близько 10 млрд.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

РЕКЛАМА:

Вам також може бути цікаво...

загрузка...