facebook

Шкарлет: ЗНО ротрібно залишати, але в специфічній формі

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет каже, що у МОН є напрацювання по трансформації ЗНО.

Про це він розповів у інтерв’ю виданню «Страна». За його словами, ЗНО вже в цьому році через пандемію було оформлено в рамках ДПА, і ДПА у формі ЗНО. «ЗНО – інструмент антикорупційної політики по надходженню до установ вищої освіти. Але воно було впроваджено, коли ліцензійних місць у вузах було значно менше, ніж охочих вступати. Сьогодні картина прямо протилежна. Я завжди підтримував ЗНО, але воно не повинно бути тільки елементом вступу до університету», – каже Шкарлет.

Також він додав, що ЗНО – це інструмент оцінки якості знань, отриманих під час навчання на конкретній освітній програмі. За спілкуванню з роботодавцями зрозуміло, що їм на роботу потрібні не ті випускники, які тільки здали ЗНО, а ті, які володіють певними навичками. «У нас вже є напрацювання по трансформації ЗНО. Його, звичайно ж, потрібно залишити, але в специфічній формі.

Наприклад, у вигляді тесту на здатність до навчання – як варіант для людей, у яких вже є страховий стаж. Для тих, хто вступає на бюджет, ЗНО потрібно точно. А ті, хто планує навчатися на платній основі, на контракті, можуть здавати це ЗНО у вигляді тесту на здатність до навчання», – заявив очільник МОН.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...