Часткова або повна втрата нюху і смаку – одні з найпоширеніших симптомів коронавірусу. На їх відновлення може знадобитися від кількох днів до кількох місяців. Як прискорити повернення звичних відчуттів, пише Сегодня.
Люди, які перехворіли на COVID-19, знову можуть відчувати запахи і смак через деякий час. Так, Сергій Сторожук з Києва під час хвороби міг з’їсти цибулю, і абсолютно не відчувати її смак. А Павло з Ужгорода вилікувався від “ковіда” за два тижні, але без запахів живе вже три місяці.
“Під ялинку я отримав нові парфуми, але я ніяк не можу відрізнити від тих, які були до цього… Абсолютно нічого не відчуваю”, – говорить Павло Величко.
Медики помітили – ті, хто втратили нюх, COVID-19 перенесли в легкій формі. Відновлюється ж кожна людина по-різному.
Виявляється, є методи медикаментозного повернення смаку та нюху – але пити таблетки на свій розсуд не варто.
“Кожний препарат має побічні явища… я рекомендую навіть вітаміни без призначення лікаря не приймати”, – говорить лікарка Юлія Расюк.
Сам механізм втрати нюху поки не досліджений. Лікарі просять пацієнтів не стимулювати ніс різкими запахами, щоб не пошкодити слизову.
Вони переносять війну туди, звідки вона прийшла На цих кадрах — бійці 1-го окремого центру…
Залізо має воювати. Людина — жити й перемагати. Наземні роботизовані комплекси — це технологічна перевага,…
Морська піхота — це про характер, витримку й готовність діяти там, де найважче.Тут немає випадкових…
Безпілотні системи - це очі війська, його точна міць і смертельний вирок для ворога. Пілоти…
«Я відчуваю себе на своєму місці» Бо в Третьому корпусі кожен може розкрити свою роль…
‼Історія порятунку коханої людини на полі бою! 🔺Будь як “Сирена” і приєднуйся до батальйону безпілотних…