Потепління, яке почалося в Україні після сильних морозів, триватиме недовго. Вже з 26 січня почнеться новий період похолодання, хоча й без “екстремальних” температур. Залишок зими може бути дощовим, а весна – пізньою, спрогнозували синоптики.
Потепління, яке почалося в Україні після сильних морозів, триватиме недовго. Вже з 26 січня почнеться новий період похолодання, хоча й без “екстремальних” температур. Залишок зими може бути дощовим, а весна – пізньою, спрогнозували синоптики.
У тому, на яку погоду варто очікувати в Україні в кінці січня і на початку лютого, розбирався OBOZREVATEL.
В Україні знову похолодає, почнуться дощі
Синоптик Роман Мурмило розповів OBOZREVATEL про те, що до 25 січня включно в Україні буде порівняно тепло. Повітря прогріється до рівня вищого за кліматичну норму.
“Потім температура буде поступово знижуватися і увійде в норму, триматиметься близько 0 градусів. Вночі слабкий мороз, а вдень слабке тепло. Це супроводжуватиметься опадами у вигляді дощу й мокрого снігу”, – уточнив він.
Мурмило уточнив, що цей прогноз загалом можна застосувати для всіх регіонів країни. “Звичайно, на півдні і на сході буде тепліше, особливо в найближчі дні. У Карпатах, звісно, температура опуститься нижче нуля. Але на решті території вона просто знижуватиметься”.
За його прогнозами, максимальна денна температура, яку можна очікувати в цей період, становитиме +4 градуси, а мінімальна температура вночі -3 градуси.
Великих морозів не очікується
Завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова розповіла OBOZREVATEL, що цієї зими “екстремальні процеси тримаються не більш ніж 5 днів”. Зокрема, саме стільки днів тривало останнє похолодання з сильними морозами в Україні.
“Морози трималися близько 5 днів, і це потепління буде близько 5 днів, плюс-мінус”, – спрогнозувала вона.
Потім температура повітря знову почне знижуватися. “Ми очікуємо похолодання в першій декаді лютого, але 20 градусів морозу вже не буде”, – уточнила Мартазінова.
У лютому синоптики прогнозують опади “в межах норми і нижче на більшій частині території України”.
У цьому контексті вчена зазначила, що для сільського господарства ситуація залом є сприятливою. “Напевно, небезпеки вже закінчилися. В тому сенсі, що, коли було похолодання до -20 градусів, сніг випав до цього. Якби сніг не накрив, була б велика біда, тому що ґрунт промерз би глибоко і озимі рослини загинули б. Але сніг підтримав їх. Тобто природа за нас”, – сказала Мартазінова.
В Україні воєнний стан і загальна мобілізація триває до 8 лютого 2025 року. Президент може…
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…