– Два роки спільних зусиль і перемовин таки увінчалися успіхом: вчора Укрзалізниця підписала офіційну угоду з Крюківським вагонобудівним заводом на постачання вантажних напіввагонів. Це перша угода за три роки. Зрада чи таки перемога? Щиро вітаю вагонобудівників із державним замовленням! – написав на своїй сторінці у Фейсбук Валерій Головко, керманич Полтавщини.
Начебто привід для радості є – Укрзалізниця підписала договори з Крюківським вагонобудівним заводом (Кременчук) та двома іншими – «Дніпровагонмаш» і Попаснянським вагоноремонтним заводом на поставку 650 вантажних піввагонів.
При цьому Крюківський завод домовився із Укрзалізницею вперше за три роки. Він поставить 350 вантажних піввагонів моделі 12-783 з модернізованим візком, що дозволяє збільшити міжремонтний пробіг. Перша партія нового рухомого складу очікується на початку грудня – 50 напіввагонів.
Для Полтавщини неабияка радість. Проте її не розділяє видання «Наші гроші».
Як зазначають журналісти «Наші гроші», ціна за одиницю від усіх виробників становила 977 тисяч гривень, а у день підписання договори змінили, знизивши її до 951 тисяч гривень, що з одного боку – економія.
З іншого боку, ця ціна відповідає ціні російських вагонів з кращими характеристиками. Російські вагони мають більшу вантажопідємність, окрім того, вагони Крюківського заводу відрізняються у гіршу сторону ще й загальним строком служби. Строк служби українських вагонів до першого капітального ремонту – 11 років, російських – 18 років.
Також зазначають, що у вересні 2015 року російський «Уралвагонзавод» замовив базові на піввагони за ціною близько 748 тисяч гривень, що на 20% дешевше за ціну нинішнього тендеру «Укрзалізниці».
Розвивати і просувати місцевого виробника – справа державного значення, а фінансувати окупанта – не можна. Все зроблено правильно. Проте, як показують цифри, конкурувати на світовому ринку за межами України крюківським вагонам може бути складно.
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…
Холодний вітер і дощ, місцями зі снігом, що пройшлися сьогодні Україною, завтра поступляться антициклону. Раніше…
І до чого тут Залужний? Народний депутат та секретар Комітету Верховної Ради з питань національної…