Categories: Привітання

Великий піст перед Великоднем 2021: що заборонено робити і як не нашкодити здоров’ю

Всі дні тижня перед Великоднем православні звуть Великими, а п’ятницю – Страсною

відомо, Страсний тиждень завжди припадає на останню седмицю Великого посту. Для православної людини це період випробувань. Мільйони віруючих готуються до Великодня. Спеціально для наших читачів ми дізналися, коли і якого числа цей тиждень приходить в Україні.

Цей тиждень починається з Великого понеділка, коли дозволяється працювати з домашніми справами. Чоловіча робота полягає в заготівлі запасів дров і корму для домашньої худоби, щоб під час свят звільнити себе від обов’язків.

У перший день тижня можна відремонтувати зламані речі або викинути старі. Жіночий обов’язок – вимити вікна. Посадка будь-яких рослин принесе свої плоди. Дозволено вживати чорний хліб, овочі, горіхи, мед.

У вівторок можна продовжити домашні справи: шиття, прання, прасування білизни. Починається підготовка і закупівля продуктів і атрибутів, які служать прикрасою до столу.
Велике середовище – дозволено прибирати в домівці, але не можна брати голку в руки. Багато хто здійснює покупки. Вважається, що яйця, куплені в цей день, довго залишаться свіжими.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Четвер цього тижня ще називають чистим четвергом, коли очищається тіло і душа людини. У цей день люди встають до світанку, щоб скупатися і отримати заряд енергії і порцію здоров’я.

П’ятниця – траурний день (розп’яття Христа). Служба присвячується спогадам про страждання Спасителя на хресті. Віруючі схиляються перед Плащаницею, зображенням мученика, що лежить у гробі.

Субота перед Великим днем. Богослужіння проходить з розповідями про поховання Христове. Священики одягаються в святкові наряди і освячують паски і яйця, принесені людьми до церкви.

Що не можна і що можна на Страсному тижні

Не слід забувати, що піст в період останньої седмиці перед Великоднем — це не дієта. Головне – це внутрішнє покаяння за гріхи, брудні думки і неналежні вчинки. Обмеженість у вживанні їжі закликає віруючий люд зосередитися на духовних і внутрішніх цінностях.

Не потрібно постити маленьким дітям, людям похилого віку, які хворіють, і тим, хто має хронічні захворювання.

Кожен день Страсного тижня віруючі намагаються приділити увагу не дозвільним розвагам і веселощам, а допомозі і підтримки близьким. Особисте дотримання посту краще обговорити з батюшкою або з лікарем, щоб не нашкодити власному здоров’ю.

Це найвідповідальніший період у православних, коли важливо стримуватися і поводити себе правильно, щоб не гнівити Бога. Потрібно закінчити термінові справи до Страсного тижня, а дні, що залишилися присвятити молитвам і богоугодним справам. Страсний тиждень в Україні в 2021 році буде з 26 квітня по 1 травня.

annashchesna

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

7 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

8 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

9 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

9 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

10 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

11 години ago