Розберемося, яку різницю у віці у дітей можна вважати ідеальною.
Маленька різниця у віці у дітей
Діти-погодки і з різницею в два роки часто дуже гостро реагують на появу немовляти. Старша дитина ще занадто сильно відчуває зв’язок з мамою і залежність від неї, тому ревнощі, регрес в поведінці і навіть агресія – явища звичайні. І потім, чим менше різниця між дітьми, тим більше конкуренція між ними, адже їх можливості схожі. І батькам потрібно чимало терпіння, щоб згладити такі прояви і допомогти спочатку старшій дитині впоратися з переживаннями, а потім обом дітям від сварок перейти до співпраці. Але варто сказати, що брати і сестри з маленькою різницею у віці, як правило, дружні, адже вони не знають, що таке “життя на самоті”. Батькам треба вибрати правильну тактику поведінки і не порівнювати дітей, провокуючи нові конфлікти.
Різниця у віці у дітей 3-4 роки
Незважаючи на те, що багато лікарів і психологи вважають різницю між дітьми в 3-4 роки оптимальною, можливість конфронтації дітей все ж залишається. Звичайно, старша дитина до чотирьох років хоче бути “помічником” і проявляє інтерес до маленьких дітей. Плюс до цього молодша дитина бачить перед собою приклад, прагне наслідувати його, тягнеться за братом або сестрою. До того ж діти все ще можуть мати спільні інтереси. А якщо старшого малюка грамотно підготувати до народження ще однієї дитини, то і ревнощі можна згладити. Зазвичай на цьому батьки заспокоюються. Але через рік-два виявляється, що старший ще не доріс до розумного підходу до суперечок, не готовий завжди йти на компроміс або поступатися, а молодший уже навчився маніпулювати та провокувати.
Велика різниця у віці у дітей
Якщо старша дитина досягла віку 5 років і більше, сфера його інтересів переміщається з батьків до зовнішнього світу, на спілкування з друзями, пізнання і т. д. І це підштовхує батьків бачити в ньому дорослого, але не варто забувати, що старший – все ще дитина, яка теж переживає і ревнує, якщо відчуває себе обділеним увагою. Він хоче пограти з вами, нехай і в інші ігри (настільні, комп’ютерні), поговорити … Просто діти старшого дошкільного та шкільного віку вже вміють контролювати свої емоції, тому батьки не відразу можуть помітити напруженість в сім’ї. У такій ситуації важливо не нав’язувати дітям любов один до одного, щоб не викликати протест, і постаратися зберегти емоційну близькість з кожною дитиною.
Виходить, для того щоб діти жили в гармонійних відносинах один з одним, важлива не стільки різниця в віці, скільки гармонійна атмосфера всередині сім’ї.
Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…