Categories: Важливо

У дитячих іграшках виявили понад 100 шкідливих речовин: чим категорично не можна грати

У дитячих іграшках з пластмаси було виявлено понад 100 речовин, які дуже небезпечні. Дослідники зазначають, що такими іграшками дітям грати дуже небезпечно.

У дитячих іграшках з пластмаси було виявлено понад 100 речовин, які дуже небезпечні. Дослідники зазначають, що такими іграшками дітям грати дуже небезпечно.

Деталі про міжнародне дослідження опублікували на порталі Bigmir.

Вчені оцінили хімічний склад іграшок і передбачуваний вплив речовин на людину і було встановлено, що у пластмасових іграшках є понад 100 матеріалів, які викликають занепокоєння.

“З 419 хімічних речовин, що містяться у твердих, м’яких та пінопластових матеріалах, використовуваних в дитячих іграшках, ми виявили 126 речовин, які потенційно можуть завдати шкоди дитячому здоров’ю внаслідок раку або не канцерогенних ефектів, включаючи 31 пластифікатор, 18 антипіренів і 8 ароматизаторів”, – розповів дослідник Петер Фантке з Технічного університету Данії

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Дослідники відзначають, що закони в багатьох країнах світу регулюють використання потенційно токсичних хімікатів у пластмасових іграшках, але на міжнародному рівні немає єдиного підходу до даної проблеми. Заходи захисту недостатньо забороняють використання шкідливих речовин для виробництва іграшок.

“Існуючі нормативні акти зазвичай зосереджені на певних хімічних речовинах (наприклад, фталатах, бромованих антипіренах і металах), але зараз не охоплюють широкий спектр хімічних речовин, які містяться в пластикових іграшках. Деякі токсичні та заборонені добавки все ще зустрічаються в пластикових іграшках також на регульованих ринках, наприклад, у випадку перероблення забрудненого пластику, необізнаність виробників або відсутності нормативних вимог у країні-виробнику”, – відзначають вчені.

На основі даного дослідження фахівці склали список хімічного складу матеріалів іграшок – те, що зазвичай виробники не публікують.

“Ми об’єднали повідомлене хімічне утримання в матеріалах іграшок з характеристиками матеріалів і схемами використання іграшок, такими як, як довго дитина зазвичай грає з іграшкою, кладе її в рот і скільки іграшок знаходиться в будинку на одну дитину”, – додали дослідники.

Зі 126 речовин, які потрапили в список – 27 вже є загальноприйнятими (фталати, антипірени та пластифікатори). Також в список потрапили 17 речовин, які викликають занепокоєння, і вони не фігурують в інших списках, хоча можуть бути небезпечними для здоров’я дітей. Деякі з них раніше почали використовувати замість відомих шкідливих речовин, які були заборонені. Але виявилося, що і замінники несуть загрозу.

Крім того, дослідники відзначають, що одні й ті ж хімічні речовини можуть бути виявлені в різних концентраціях в матеріалах іграшок та їх кількість, і поєднання може стати небезпечним.

Фахівці рекомендують використовувати пластикові іграшки для дітей якомога менше. У західних країнах в одній родині накопичується в середньому до 18 кг таких іграшок в рік.

annashchesna

Recent Posts

Мобілізація зі свистом: Рада ухвалила закон – навіть ВЛК збирати не потрібно

Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…

18 хв. ago

“Експерти сказали про тотальне подорожчання долара, курс валют приголомшить”: масштабний обвал гривні наближається? (ВІДЕО)

Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…

2 години ago

“Цій групі пенсіонерів підготували сюрприз після 1 січня, надбавка буде в цих літніх українців”: хто одержить гроші?

У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…

3 години ago

“Масштабне посилення мобілізації набирає обертів, у ТЦК можуть мобілізувати кожного 10-го з цією професією”: ЗСУ, ВЛК

В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…

4 години ago

“В Україну пре шалений мороз у -18 градусів і снігопад, на свята цю область накриє дика злива”: де негода буде на Різдво?

Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…

6 години ago

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

16 години ago