Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко розповів, як українські заробітчани можуть уникнути подвійного оподаткування. Виявилось, що в окремих випадках їм також доведеться доплачувати фіскальній службі різницю в податках.
“Для прикладу, такі угоди маємо з Францією, Німеччиною, Угорщиною, Австрією, Польщею, Італією, Великою Британією. Якщо людина працює в іншій країні, то сплачує податки там. Тобто лише раз. Але ви мусите підтвердити, що заплатили там податок. Це зробити неважко — берете довідку в податковій службі відповідної країни, наприклад Польщі.
Читати також: Банківська мафія перемогла систему електронних торгів
Уже на території України заповнюєте декларацію, вказуєте, скільки заробили, і додаєте довідку про сплату податків. Єдине — може бути так (усе залежить від змісту укладених угод з тією чи тією країною), що якщо ви там заплатили менше податків, ніж мали б заплатити тут, то мусите доплатити в Україні різницю (скажімо, якщо в нас податок на доходи 18%, а в країні, де ви перебували, — 15%, то ви 3% ще платите в Україні). Якщо заплатили більше в чужій країні (у Польщі нині вищі податки), то нічого доплачувати не треба”, – прокоментував Охріменко для видання “Експрес”.
Нагадаємо, працюючим пенсіонерам, пенсія яких вища за 4 тис. грн найближчим часом скасують оподаткування пенсійної виплати.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…