В Україні закінчилися листи непрацездатності – так звані “лікарняні”. На Прикарпатті замість них уже два місяці видають довідки про тимчасову непрацездатність, пишуть Версії з посиланням на Подробиці.
Утім, за ними отримати страхові виплати люди не можуть. Хто у цьому винен і що робити?
Ліля працює журналістом на одному із місцевих телеканалів Івано-Франківська. Розповідає, тиждень прохворіла на ГРВІ, під наглядом сімейного лікаря, а коли прийшла в поліклініку за лікарняним – замість листка непрацездатності їй видали просту довідку.
Лілія Сегедин, жителька Івано-Франківська:
Я запитала – чи є лікарняний, чи можна їх відкрити. Вона сказала, що лікарняних наразі взагалі в Івано-Франківську немає. І що вона може мені дати лише консультативну довідку. З такою довідку я прихожу на роботу – відповідно, я не прогуляла нічого.
Не прогуляла, але грошей тепер не виплатять – довідка права на це не дає.
Іванна Качмар, бухгалтерка:
Лікарняні нараховуються тільки згідно листка непрацездатності встановленої форми. Бо це є бланк строгої звітності.
Куди поділися бланки непрацездатності і коли повернуться? Лікарі й самі не знають. Листків в цій поліклініці немає вже другий місяць, – каже терапевт Віталій. Тому як альтернативу й видають довідки.
Віталій Попович, терапевт:
У середньому 5 людей в день я “відкриваю”. Єдина проблема, яка виникає у пацієнтів через відсутність лікарняних, що довідка не оплачується, люди не можуть отримати кошти.
І така ситуація, пояснюють в центрі меддопомоги, – по всій області. Річний запас бланків централізовано у регіони розсилає Міністерство охорони здоров’я. Та цьогоріч нових надходжень не було.
Ольга Савчук, директорка “Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги”:
Нам порадили зробити довідку, яка з часом, коли з’являться бланки, має право бути заміненою на відповідний бланк листка непрацездатності – і тоді людина отримає кошти.
Листків непрацездатності немає, бо їх просто… не надрукували, – пояснюють в обласному департаменті охорони здоров’я. З лютого цього року в Україні мав запрацювати електронний реєстр лікарняних, тож, в МОЗ розраховували, що потреба в паперових бланках – відпаде. Проте, електронну систему так і не запустили.
Ірина Кобельська, заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА:
На сьогодні у нас є незначний залишок який навіть не забезпечує півмісячної потреби. Міністерство оголосило закупівлю на ці листки непрацездатності, і ми очікуємо поставки в область.
Та лише Прикарпаттю на місяць потрібно 25 тисяч бланків. З таким об’ємом залишків навряд чи вистачить, знадобиться допомога друкарень. Та медики вже з острахом чекають, коли листки непрацездатності надійдуть. Тоді їх доведеться “обмінювати” на довідки.
Ольга Савчук, директорка “Центру первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги”:
У нас буде просто величезна навала роботи, тому що нашим лікарським комісіям кожну людину – треба буде взяти її амбулаторну карточку, написати величезний огляд, написати, що замість тієї довідки видається бланк листка непрацездатності, це все пропечатати, проштампувати.
І цей процес, – вже попереджають медики, – може затягнутися на місяці, оскільки окрім паперової роботи треба й прийом пацієнтів вести.
Читаю пошту і роблю висновок, що в загальноосвітніх закладах із початком канікул розпочався масовий булінг.…
У перший день січня в Україні очікується досить-таки спокійна погода. Опадів, ймовірно, не буде. Вдень…
В умовах загальної мобілізації, яка діє в Україні, кожен чоловік віком від 18 до 60…
Комітет правоохоронної діяльності за результатами засідання рекомендував Верховній Раді України прийняти кілька законопроєктів. Зокрема, йдеться…
Ця справа порушує важливі питання щодо взаємодії цивільних прав та обов'язків в умовах воєнного часу…
Багато водіїв в Україні досі вважають, що патрульна поліція має право зупиняти транспортні засоби без…