Як харчуватися в різдвяний піст
Різдвяний піст, його ще називають Пилипівським постом, щорічно випадає на один і той самий часовий етап: починається за сорок днів до Різдва, тобто 28 листопада, і закінчується в Святвечір – 6 січня.
Церква вчить, що піст потрібен для того, щоб в свято Різдва люди могли з чистими серцем, душею і тілом зустріти Сина Божого. Очищати потрібно не тільки тіло (утриманням від не відповідних посту продуктів), але і душу.
Що стосується харчування під час різдвяного посту, то церква рекомендує утримуватися від м’яса, яєць, молока і масла тваринного походження.
У понеділок, середу та п’ятницю забороняється вживати рослинну олію. Риба дозволяється лише у суботні та недільні дні, а також у великі свята, наприклад, в День Введення в храм Пресвятої Богородиці. У період з 2 по 6 січня піст посилюється: в цей час не можна вживати рибу навіть у суботу та неділю.
Харчування під час різдвяного посту
Послаблення посту дозволено дітям, а також тим, хто внаслідок слабкого здоров’я потребує тих чи інших продуктів.
При багатьох захворюваннях не можна різко змінювати свій раціон, наприклад, для хворих на діабет, при проблемах з нирками, виразках, хворобах підшлункової залози. Перед входом в піст проконсультуйтесь з лікарем, чи немає протипоказань. Адже при хронічних недугах від нестачі поживних речовин можуть загостритися вже наявні захворювання.
І звичайно ж, саме пісне меню має бути правильно складеним. У вашому раціоні повинні міститися всі необхідні речовини, вітаміни і мінерали.
Білки є в квасолі, грибах, гречці, сочевиці. Волоські горіхи і риба містять корисні Omega3 кислоти. Вживайте овочі та фрукти різноманітних забарвлень, щоб отримати все розмаїття вітамінів, що містяться в них, використовуйте також заморожені овочі.
Вживайте хліб грубого помелу, виготовлений без масла, молока і яєць. Такий хліб дуже корисний для здоров’я, він багатий всіма вітамінами та цінними речовинами. Під час посту не голодуйте, їжте не багато, але часто.
Якщо ви погано почуваєтеся або захворіли під час різдвяного посту, то можна перейти до звичайного харчування.
Протягом посту під заборону потрапляє будь-яке м’ясо, молочні продукти (сметана, сири, і подібні продукти). У певні дні можна їсти рибу і рослинне масло. Найсуворіший день різдвяного посту – святвечір. У період церковних свят можна пригубити келих вина. А в інші дні посту алкогольні напої під забороною.
Протягом усього Різдвяного посту необхідно обмежувати себе не лише в харчуванні, але й в різних утіхах і гуляннях. Утримувати себе від злості, поганих думок, заздрощів…
Завдяки Різдвяному посту людина очищається від всього поганого, що накопичилося за рік, «чистить» серце від ненависті і брехні, наповнюючи його любов’ю.
Шукайте деталі в групі Facebook