При цьому кожен третій шукає працевлаштування закордоном на довше, ніж один сезон.
Понад 90% заробітчан не планують шукати роботу в Україні, а до Польщі виїжджає кожен другий здобувач за кордоном.
Такі дані наводить аналітична служба OLX робота, згідно з результатами лютневого опитування серед 7 700 українських шукачів.
“63% українців, які шукають роботу, планують працювати за кордоном або розглядають такий варіант. Серед головних причин: безробіття в Україні, вищі зарплати й кращі умови праці. Більшість шукачів виїжджають на сезонні роботи, проте кожен третій шукає працевлаштування на довший термін. 93% опитаних планують і надалі працювати за межами України, попри пандемію”, – йдеться в дослідженні.
Ніколи не працювали за кордоном, але планують виїхати на заробітки цього року 33% українців. Третина виїжджає на рік і більше, а 67% – лише на сезонні роботи, які тривають кілька місяців.
Вибираючи країну для трудової міграції, заробітчани віддають перевагу державам ЄС: у 50% випадків це Польща, 11% – Чехія, 9% – Німеччина, 2% – Литва, 1,5% – Словаччина.
Серед головних причин для робочого переїзду українці називають високі зарплати за кордоном – 60%, складне фінансове становище сім’ї – 39%, безробіття в Україні – 35%.
“Кожного четвертого співробітника не влаштовують умови в Україні, адже за даними опитування більшості українців-70% – роботодавці за кордоном надають безкоштовне житло, 33% мають бонуси за хороші результати, 29% – отримують страхування, а 24% – компенсують вартість харчування. Все це обумовлює високий попит українців на працевлаштування за межами України”, – наголошується в опитуванні.
Серед найбільш популярних галузей, в яких працюють українці за кордоном – виробництво (26,5%), будівництво (24%), транспорт і логістика (11%), сфера обслуговування (9%), агросектор (8,5%), домашні послуги та робота з дітьми (6,5%), сфера краси (1,5%).
Що цьому передувало
За даними Державної служби зайнятості, станом на січень 2021 року кількість зареєстрованих безробітних становила 477 тисяч осіб.
Уряд дозволив бронювати всіх священнослужителів Тепер релігійні організації відносяться до критично важливих Бронюванню будуть підлягати…
Цьогоріч студентами вишів України за бюджетною і контрактною формами стали понад 187 тисяч осіб. Це…
Співробітник ТЦК вносив в "Оберіг" неправдиву інформацію про непридатність чоловіків до служби Співробітник ТЦК за…
За майже три роки повномасштабної війни в Україні гривня знецінилась по відношенню до долара більш…
В Україні на тлі війни проти РФ триває мобілізація. Усі громадяни країни чоловічої статі, які…
Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку бронювання, дозволивши бронювати священнослужителів від мобілізації. До 50%…