Categories: Освіта

Чому учням можна і потрібно помилятися: освітній експерт про необхідність змінити освітній процес у школі

У школі треба вимагати не оцінок, а досягнення кожним учнем своїх ідеальних результатів. 

 

Чому у школі не можна підказувати, перекреслювати та виправляти написане, водночас, коли автор книги безжально править її 10 разів, перш ніж вона відправляється в друк? Над цим питанням розмірковує освітній експерт Володимир Співаковський на своїй сторінці у фейсбук.

Чому архітектори спочатку роблять ескіз, креслення, обговорюють його з колегами, отримують багато зауважень, 20 разів все переробляють, намагаючись досягнути довершеності? І тільки школярі змушені відповідати на запитання вчителя відразу, негайно. А якщо затримка чи заминка, зразу двійка.

Чому така несправедливість і чому відсутнє розуміння правильного освітнього процесу?

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Освоєння моделі «багаторазових коригувань» було б чудовою підготовкою до дорослого життя. Навчання – це не оцінка за те, що учень вивчив або не вивчив. Навчання – це коли учень має змогу багато разів виправляти, поліпшувати свою контрольну роботу, долати муки творчості, виявляти силу волі й думати про те, як ще поліпшити те, що вже і так добре. Ось у чому треба кардинально змінювати весь освітній процес вважає Співаковський:

У школі треба вимагати не оцінок, а досягнення кожним учнем своїх ідеальних результатів, не рахуючи кількість спроб.

У такий спосіб одні будуть прагнути до перфекціонізму, покращуючи якість своїх знань, пам’яті, результатів. Другі скажуть: все, набридло, більше продовжувати не хочу, ставте, що хочете. Це теж буде результатом і знань, і характеру.

Багато хто заперечить: а як же дитина з помилками та нескінченними виправленнями буде потім лікувати, літати та будувати? Але ж мова йде не про роботу, а про навчання. Людина повинна тренуватися, коли вона ще навчається, а не коли вже працює. У цьому вся різниця.

Також експерт звертає увагу на те, що діти можуть підказувати один одному. Так, повинні бути завдання на самостійну роботу. Але повинна бути й робота в команді, де всі один одному підказують, щоб отримати найкращий командний результат. Адже саме через відсутність командних кейсів, завдань і проєктів у школі тисячі компаній намагаються компенсувати цю прогалину численними платними тимбілдингами.

То чи не краще цей тимбілдинг і тренування «швидко навчитися вчитися» розпочинати з дитинства? Адже діти в команді вчаться один від одного набагато ефективніше, – підсумував Володимир Співаковський.

Наразі в Україні вже є школи, які впровадили такий підхід, а результати радують дітей, вчителів та батьків.

Зазвичай, батьки та вчителі негативно сприймають помилки дітей, намагаючись їх мотивувати на щось більше для їхнього ж власного щасливого майбутнього. Але при цьому вони не враховують наслідки своїх виховних прийомів. Адже вказування на помилку дає привід для засудження і звинувачень дитини, створює комплекс «лузера», призводить до різних розладів тощо. Як сформувати у дітей позитивне ставлення до помилок? Харитонова Вікторія, ігромайстриня, експертка з розвитку дітей за допомогою ігор на вебінарі «Як сформувати у дітей позитивне ставлення до помилок?» надасть поради щодо організації навчання таким чином, щоб вказівка на помилку призводила лише до позитивних наслідків.

Саша

Recent Posts

“Експерти сказали про тотальне подорожчання долара, курс валют приголомшить”: масштабний обвал гривні наближається? (ВІДЕО)

Обвал гривні? Експерти спрогнозували, скільки невдовзі коштуватиме долар. Здорожчання готівкового долара очікується вже до кінця…

2 години ago

“Цій групі пенсіонерів підготували сюрприз після 1 січня, надбавка буде в цих літніх українців”: хто одержить гроші?

У 2025 році чорнобильці зможуть отримати надбавки до пенсій в розмірі 2361 грн. Про це…

3 години ago

“Масштабне посилення мобілізації набирає обертів, у ТЦК можуть мобілізувати кожного 10-го з цією професією”: ЗСУ, ВЛК

В Україні вже почали вручати повістки через пошту. Але суттєве покращення мобілізаційного процесу поки не…

4 години ago

“В Україну пре шалений мороз у -18 градусів і снігопад, на свята цю область накриє дика злива”: де негода буде на Різдво?

Погода у грудні в Україні дійсно дивує. Спершу сонячно, потім захурделить чи заллє дощами. З…

5 години ago

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

15 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

16 години ago