Фізики з Університету Брістоля створили “вічну” батарейку. В її основі — алмаз з радіоактивного ізотопу , який має назву вуглець-14. Науковці стверджують, що така батарея може працювати протягом тисяч років, бо період напіврозпаду елемента становить 5700 років. І після цього її заряд зменшиться всього наполовину.
Крім того, такий пристрій допоможе частково утилізувати ядерні відходи, оскільки джерелом вуглецю-14 є графітові стрижні з ядерних реакторів.
Алмази вважають найтвердішим мінералом на Землі. Особливістю цих мінералів є також те, що вони здатні ефективно перетворювати іонізуюче випромінювання в заряд. Завдяки цьому їх пропонують використовувати як високопродуктивні детектори радіації.
Нещодавно український вчений, кандидат технічних наук Владислав Кисельов, презентував батарейку, розраховану на 12 років роботи. В її основі — тритій і паливна комірка (електрохімічний пристрій) замість сонячної батареї. Проект ученого став фіналістом одного з найпрестижніших в Україні міжнародних конкурсів наукових проектів “Сікорський челендж”.
На міжбанку американська валюта піднялась на 12 копійок до 41,44-41,46 грн/долар (купівля-продаж). Як інформує "Кореспондент",…
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…