Фізики з Університету Брістоля створили “вічну” батарейку. В її основі — алмаз з радіоактивного ізотопу , який має назву вуглець-14. Науковці стверджують, що така батарея може працювати протягом тисяч років, бо період напіврозпаду елемента становить 5700 років. І після цього її заряд зменшиться всього наполовину.
Крім того, такий пристрій допоможе частково утилізувати ядерні відходи, оскільки джерелом вуглецю-14 є графітові стрижні з ядерних реакторів.
Алмази вважають найтвердішим мінералом на Землі. Особливістю цих мінералів є також те, що вони здатні ефективно перетворювати іонізуюче випромінювання в заряд. Завдяки цьому їх пропонують використовувати як високопродуктивні детектори радіації.
Нещодавно український вчений, кандидат технічних наук Владислав Кисельов, презентував батарейку, розраховану на 12 років роботи. В її основі — тритій і паливна комірка (електрохімічний пристрій) замість сонячної батареї. Проект ученого став фіналістом одного з найпрестижніших в Україні міжнародних конкурсів наукових проектів “Сікорський челендж”.
Складні погодні умови, що склалися 21 листопада майже по всій Україні, наприкінці тижня охоплять усі…
Важлива інформація для українців, які мають борги за комуналку Багато українців через важкий час не…
Керівниця медичної служби 108-го окремого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї бригади, дівчина загиблого Героя України…
Реформа орієнтована не лише на встановлення статусу інвалідності, а й на підтримку реабілітації та відновлення…
Студентам відмінили відстрочки - хто потрапляє під мобілізацію Як стало відомо, що деяким студентам відмінили…
На Калущині покарали батька за те, що він ставив сина на гречку У Калуському міськрайонному…