facebook

Вчителька з Прикарпаття хоче підкорити Еверест без допомоги кисневих балонів. ВІДЕО

Дівчина тренується вдень у засніжених Карпатах, а ввечері із тренером.

Христина Мохнацька — дівчина з маленького українського села, після сходження на найвищий вулкан у світі вирішила підкорити найвищу світову вершину — Еверест. Ба більше, зробити це без кисневих балонів. Таке сходження здійснили лише кілька жінок у всьому світі, інформують “Вікна” з посиланням на сайт “ТСН”.

Попри оголошене рятувальниками штормове попередження через сильні снігові замети, дівчина все йде в гори у супроводі знімальної групи ТСН.

Піднімались на гору Хом’як. Влітку на неї без підготовки можна вибігти за кілька годин, а от взимку — все значно складніше.

«Без чайочку ніяк! Треба брати зелений чай в гори, щоб стимулював нервову систему, а нервова система в нас не дуже», — жартує дівчина.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Карпати — це столітні смереки і кришталево чисте повітря і тут ще можна пити воду просто з потічка. Снігу насипало й справді багато. Спочатку його по коліна, згодом до пояса, а далі вже й до грудей. Попри відсутність снігоступів Христина не звикла здаватися. Щоб не провалюватися з головою, вона стає на коліна і таки суне вперед.

Христина ходить ось так у гори вже 10 років, а в старших класах школи лікарі давали вже їй інвалідність, бо були хворі ноги. Дівчина з маленького села відмовилася від операції, ледь не втрачала свідомість, але тренувалася, постійно ходила в гори. За спиною у вчительки географії десятки вершин, серед яких 5-тисячники, і навіть найвищий вулкан планети, а це вже майже 7 тисяч метрів.

«Довести, що жінки не слабкі, довести, що навіть з простого, бідного села, як я, з простої сім’ї робітників, можна добитися чогось кращого, не падати в паніку, не опускати руки і доводити, що жінки в альпінізмі теж сильні і теж можуть», — каже Христина.

До сходження на Еверест Христина готується 24 години на добу. Цілими днями вона в горах, а от ввечері працює зі своїм тренером, найсильнішим чоловіком Прикарпаття Володимиром Пиндусом.

«Ми робимо акцент на витривалість, на збільшення, як не дивно, ваги тіла. Ті, хто заходить на найвищу вершину світу, втрачають дуже багато маси і цю масу потрібно нагнати, щоб людина мала запас», — каже тренер.

Христина вирушить у Непал уже в квітні. Вчителька географії ще планує провести для своїх учнів кілька уроків з підніжжя Евересту, а далі- тільки вітер, хмари і десь там, омріяна вершина.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...