facebook

В Україні деякі продукти вже дорожчі, ніж у Польщі: як будуть рости ціни

В Україні частина продуктів уже дорожча, ніж у Польщі. Наприклад, поляки платять за білий хліб на 30% менше, ніж українці.

Про це в коментарі “Главкому” розповів директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

До того ж ціни на хліб і хлібобулочні вироби в українських магазинах можуть вирости на 20-25%. “Водночас, – каже експерт, – білий хліб у нас уже на 30% дорожчий, ніж у Польщі”. А подорожчання пшениці і хліба є своєрідним детонатором: після них йде повальне збільшення цін на інші основні продукти харчування.

Передусім зернові котирування відображаються на вартості м’яса. Як розповідає голова ради директорів асоціації “Союз птахівників України” Олександр Бакуменко, в собівартості м’яса птиці корми становлять близько 70%, а це все здебільшого зерно.

“Вартість сої, кукурудзи, фуражного зерна, шроту, комбікормів виросла з минулого року майже вдвічі. У січні-лютому галузь працювала з нульовою рентабельністю, в січні поголів’я курей-несучок зменшилось на 20% – такого не було двадцять років. Закрилося близько 10 яєчних фабрик. Виробництво м’яса птиці, яке до цього показувало впевнене зростання (з курятини Україна входить у десятку найбільших світових експортерів) впало на 5-6%, такого теж не було років двадцять. “Гаврилівські курчата”, які були другим виробником у країні – їх тепер уже практично немає”, – говорить Олександр Бакуменко.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...