Мінсоцполітики підготувало зміни до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України. Відповідний проект оприлюднений для обговорення.
Зокрема, листок непрацездатності буде електронним та формуватиметься на підставі медичного висновку з тимчасової непрацездатності. Медичний висновок буде також створюватися в електронній формі на підставі медичних записів і реєструватися в електронній системі охорони здоров’я з висновком лікаря (комісії лікарів) за результатами медичної експертизи, що засвідчує тимчасову непрацездатність.
Змінитися можуть також умови надання допомоги по тимчасовій непрацездатності та тривалість її виплати.
Фонд зараз виплачує лікарняні починаючи з шостого дня непрацездатності, а оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності здійснюється за рахунок коштів роботодавця. У проекті пропонують оплачувати лікарняні за рахунок роботодавця за перші 10 днів, а з 11 дня вже за рахунок Фонду.
Не виплачуватимуться лікарняні:
за період простою, крім випадків, коли тимчасова непрацездатність настала до простою;
за період тимчасової непрацездатності, зазначений у медичному висновку з тимчасової втрати працездатності, визнаному необґрунтованим.
Розмір допомоги також очікують зміни:
50% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж до п’яти років (зараз до трьох років);
60% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж від п’яти до десяти років (зараз від трьох до п’яти років);
70% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж від десяти до п’ятнадцяти років (зараз від п’яти до восьми років);
80% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж від п’ятнадцяти до двадцяти років;
100% середньої заробітної плати (доходу) – застрахованим особам, які мають страховий стаж понад двадцять років (зараз понад вісім років).
Допомога по вагітності та пологах виплачується застрахованій особі, яка усиновила дитину або взяла дитину під опіку протягом двох місяців з дня її народження (зараз 70 днів), зазначеного у свідоцтві про народження, за період з дня усиновлення або взяття під опіку і до закінчення 56 календарних днів (70 календарних днів у разі одночасного усиновлення або взяття під опіку двох і більше дітей, 90 календарних днів – для жінок, віднесених до 1-3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи).
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…
Таким чином, важливість цієї доплати важко переоцінити, оскільки вона допомагає значно покращити фінансове становище людей…
Реалізація закону вимагатиме суворого дотримання норм захисту даних та відкритого діалогу з громадянами, щоб подолати…