Нинішнє загострення на Донбасі можна розцінювати як реакцію президента РФ Володимира Путіна на санкції, введені Україною проти його “кума” й одного з лідерів ОПЗЖ Віктора Медведчука. Замість повномасштабного вторгнення Кремль продовжить воювати за допомогою терористів “Л/ДНР”, яких він вважає “дешевим гарматним м’ясом”.
З пробиванням сухопутного коридору в Крим у зв’язку з нестачею води Росія запізнилася на сім років. Але її глобальна мета щодо України не змінилася. Про це в бліцінтерв’ю OBOZREVATEL розповів представник України в Тристоронній контактній групі журналіст Денис Казанський.
Ескалація на Донбасі – реакція на санкції проти Медведчука
Відтоді, як припинилася гаряча фаза війни, ми регулярно маємо то нарощення агресії, то затишшя. Такі загострення були постійно, і 2016, і 2017, і 2019 р.
Я думаю, що ситуація на Донбасі сьогодні дійсно серйозна. І питання навіть не в перекиданні сил. Одна справа – якісь картинки, відео, а інша – загибель наших військових. Інтенсивність вогню доволі висока, практично щодня є поранені або вбиті.
Поточне загострення видається дуже серйозним, тому що до цього пів року був практично режим припинення вогню. Були обстріли, але низької інтенсивності.
Я думаю, що воно приурочене до санкцій проти Медведчука. Ми простежуємо чітку залежність якраз із початку лютого, коли були закриті його телеканали. Тоді почалося різке загострення з різким збільшенням кількості поранених і вбитих. Як я розумію, це таке покарання з боку Російської Федерації.
Але мені здається, що ескалація піде на спад, тому що має бути якесь логічне продовження. Завжди є певний цикл. Ескалація теж не може тривати вічно.
У Кремля є “дешеве гарматне м’ясо”
Виключати, звичайно, нічого не можна, але з досвіду попередніх років ми бачимо, як Росія воює. І не тільки в Україні. Вони всюди воюють за допомогою найманців, ПВК – певних формувань, які формально не є російськими військовими, за якими можна сховатися, як за ширмою.
Росія і надалі буде воювати руками так званих ДНР і ЛНР. Це повноцінні приватні військові компанії, які існують на гроші Росії, з російською зброєю. У них є ПВК Вагнера, а є ПВК “ДНР” і “ЛНР”.
У них цього дешевого гарматного м’яса на Донбасі вдосталь, і вони безболісно для себе будуть кидати цих людей у бій. Втрати росіян для російського суспільства будуть дуже болючими, а втрати цих “ополченців” – ні. Їх можна в будь-якій кількості витрачати, і в Росії ніхто слова не скаже. Їх сприймають як дешевий витратний матеріал.
Тому я думаю, що для Росії такий формат дуже зручний, оскільки це допомагає їй уникнути критичних, зовсім жорстких санкцій, які обвалять економіку РФ. Мені здається, що Росія і надалі буде дотримуватися цієї тактики.
Із сухопутним коридором до Криму Кремль запізнився на 7 років
Очікувати можна всього, чого завгодно. Але якщо таке почнеться, то це буде дуже серйозним приводом для світової ізоляції Росії за геть жорстким варіантом.
Ми пам’ятаємо, що 2014 року в Росії була можливість зробити це набагато меншими зусиллями, тому що армії України на той момент фактично не було. Росія тоді не наважилася на це. А зараз це буде для неї набагато важче.
Було безглуздо чекати сім років, поки Україна закупить Байрактари (Bayraktar TB2 – турецький ударний безпілотник. – Ред.), отримає летальну зброю від західних країн і посилить інші групи озброєнь. Зараз, коли Україна провела певні реформи армії, отримала значні обсяги допомоги, для Росії це буде коштувати величезних втрат.
Тому я думаю, що є вагомі причини для РФ цього не робити.
Кремль чекає на капітуляцію України
Якщо ми говоримо глобально, а не про окремі епізоди, то зрозуміло, що в Росії цілі не змінюються. Мета росіян – змусити нас легалізувати ці незаконні збройні формування, змусити Україну сісти з ними за стіл переговорів, зробити вигляд, що у нас тут внутрішній конфлікт із Пушиліним, а Москва тут ні до чого.
Вони дають нам зрозуміти, що війна триватиме, допоки ми не приймемо умови капітуляції.
За прогнозом синоптиків Укргідрометцентру, завтра деяким областям варто підготуватися до ускладнень погоди. Як інформує "НВ",…
Жінка самостійно народила дитину та після пологів поклала дівчинку у пакет і викинула його Про…
Сьогодні, 9 січня Верховна Рада України підтримала законопроєкт №12076, що вносить зміни до закону "Про…
Підтримка громадян похилого віку — це важливий елемент соціальної політики України. Проте багато хто з…
В Україні 2025-го курс американського долара може сильно зрости. Про це заявив виконавчий директор Економічного…
За словами нардепа, бронювання тепер жодної ролі не відіграє Нардеп Олександр Федієнко опублікував у себе…