Уряд створив робочу групу з розробки законопроекту про блокування «чорних» і «сірих» телефонів. Її очолив депутат Олександр Федієнко. Він вважає, що такі «трубки» створюють величезні діри в державному бюджеті.
Про це пише сайт GSMinfo.
Перший канал – сірий: підприємці легально купують телефони за кордоном, але ввозять їх в нашу країну, минаючи митницю, і потім продають. Навіть ті, хто придбав телефони в офіційних магазинах не можуть бути на сто відсотків упевнені, що не стали власником «сірого» смартфона.
Другий канал – чорний: це кримінальний бізнес з перепродажу крадених телефонів. Є і прикордонна зона: припустимо, телефон вкрадений в Білорусі або Росії. Там може бути зареєстрована заява в правоохоронні органи, і продаж краденого буде ризикованим. Вихід – контрабандою вивезти телефон в Україні, перепрошити і знову ж кому-небудь збути, можливо, навіть підприємцю, який потім перепродасть смартфон в своєму магазині. Аналогічним чином телефони, вкрадені в Україні, вивозяться в країни ближнього зарубіжжя і там продаються.
Частка нелегального імпорту оцінюється різними експертами в тридцять, п’ятдесят, а то й вісімдесят відсотків. Втрати державного бюджету через це складуть цього року не менше мільярда доларів. Кількість крадіжок також шокує: понад сотня тисяч на рік, при тому, що самі співробітники поліції вважають, що заяви про втрату пише тільки кожен дев’ятий громадянин.
У 2009 році в Україні було введено облік кодів IMEI, в результаті чого бюджет почав отримувати понад мільярд гривень на рік. У квітні 2014 реєстрація була скасована, і доходи почали падати.
На даний момент майже півтори сотні мобільних операторів в сорока чотирьох країнах надають можливість заблокувати роботу втраченого або краденого телефону по IMEI. Оскільки всі оператори обмінюються базами, такий телефон стане неможливо використовувати ні в одній з цих країн. У числі цих країн – світових лідерів, такі як Великобританія, Австралія, Швеція, Італія, Бельгія, Франція, Німеччина, OAЕ.
Мене звати Артем, позивний «Єбош». Я – оператор БПЛА 5 окремої штурмової Київської бригади. У…
Можливо — на емоціях. Можливо — від втоми. Можливо — тому що в якийсь момент…
Ми шукаємо людей, які готові долучитися до нашої команди. Ти можеш обрати напрямок служби, що…
Ми не просто тримаємо оборону — ми стаємо майстрами своєї справи. Кожен вибух на полігоні,…
Скандал із блогеркою Юлією Вербою, яка разом зі своїм обранцем “пожартувала”, залишивши офіціанту чайові російськими…
На початку грудня, після поїздки до шелтера «Місто добра», я сказав прямо: жодних відписок і…