Французькі журналісти Луї де Барбейрак і Ніколя Даніель протягом декількох місяців вивчали рибну індустрію зсередини. Вони побували у В’єтнамі, Норвегії, Данії і Швеції і постаралися створити максимально правдиву картину про сучасну рибної індустрії.
Розслідування журналісти почали з Норвегії, де чи не в кожному селі є ферма з розведення риби, в тому числі – лосося. Вони зустрілися з активістом Куртом Оддекалвом, який заснував Союз охорони природи Норвегії і давно веде війну з господарствами, які штучно вирощують лосося.
– В Норвегії ситуація з рибою катастрофічна, – каже еколог. – На невеликій фермі вирощується по 2 мільйони особин. Риба хвора, і на даний момент мова йде про пандемію: всю країну охопила інфекційна анемія лососевих і некроз підшлункової залози. Природно, це приховують від споживачів.
У Курта є відеодокази того, що на рибних фермах у воду додають пестицид, який надає нейротоксичну дію.
– Вони самі носять протигази і захисні костюми, щоб не постраждати від хімікатів для обробки водойм від паразитів. Що корисного може бути в такому лососі? Людині не можна цього є, – обурюється Оддекалв. І з упевненістю додає, що норвезький лосось – найбільш токсична їжа в усьому світі. У Норвегії рибні господарства щорічно приносять країні 4 мільярди доларів у рік (2-е місце після нафти).
Головна проблема норвезької риби – так звані риб’ячі воші, паразитують на тілі тварини. Паразит швидко виробляє стійкість до протипаразитарний засобів, тому рыбозаводчикам доводиться застосовувати все більш і більш сильні пестициди.
Це катастрофічним чином позначається на рибі. Вже сьогодні 50% мальків тріски на фермах народжується з мутацією – риба не може закрити рот. Це генна мутація, для зникнення якій тварини повинні прожити в природному середовищі 8 поколінь.
– Якщо людина побачить таку рибу, то не захоче її їсти. Але якщо відрізати голову, отримуємо філе – недешевий делікатес, – каже Курт.
Мутації спостерігаються і у лосося. М’ясо норвезького лосося, вирощеного на фермі, руйнується при розтині. Такого не повинно бути, адже м’ясо цієї риби еластичне. У лосося, вирощеного штучним шляхом, жиру 15-34%, у дикого – 5-7%. І саме в жировій тканині концентруються токсичні речовини.
Жером Рюззен, французький токсиколог, в результаті проведених досліджень підтвердив правдивість слів Курта Оддекалва. Рюззен заявив, що ступінь забруднення лосося в 5 разів вище, ніж будь-якого іншого продукту.
Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…
Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…
Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…
Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…
Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…
Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…