facebook

Пропонують опалювати дровами: у Кабміні знайшли спосіб знизити тарифи на газ

В Україні Міненерго зареєструвало законопроєкт, який дозволить збільшити частку твердого біопалива (дрова) у виробництві теплової та електричної енергії.

 

Відповідний документ опубліковано на сайті відомства. Зменшення тарифів на газ за рахунок нововведення, як підрахувало Міненерго, може скласти близько 10%. Документом пропонується звільнити від податку на викиди вуглекислого газу підприємства, які на виробничих установках спалюють виключно біопаливо.

Сьогодні вони сплачують екологічний податок за викиди CO2 в атмосферу в розмірі 10 грн за тонну – як і компанії, які для виробництва енергії використовують викопне паливо, на зразок вугілля, газу або торфу, пояснює видання UBR. На такий рівень збір підняли 2019 року. До цього податок на вуглекислий газ становив 41 копійку з тонни. Тобто навантаження збільшилася в 24,4 раза.

Згідно з поясненнями Міненерго, така ситуація не корелюється у світовій практиці. Біопаливо, відповідно до методології рамкової конвенції ООН про зміну клімату, вважається CO-2-нейтральним, бо під час його спалювання вуглекислого газу створюється стільки ж, скільки було поглинуто рослинами під час їх росту.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...