Правила отримання спадщини від рідних в Україні можуть змінити
Це передбачено законопроектом»Про захист майнових прав окремих категорій осіб та відшкодування витрат на догляд за такими особами”.
Якщо проект закону прийме Верховна Рада, то без спадщини або його частини ризикують залишитися ті, хто не доглядав за непрацездатними. У такому випадку ті органи, хто витрачав сили і гроші на обслуговування такої людини, має право вимагати фінансову компенсацію-наприклад, від продажу майна, що належало опікуваному, пишуть «Вести».
У пояснювальній записці до законопроекту наголошується, що прописаний в Конституції обов’язок допомагати своїм немічним престарілим батькам часто ігнорують. В результаті літні люди, які частково або повністю втрачають дієздатність і вимагають догляду, виявляються в інтернатах або лікувальних установах, де утримуються за державний рахунок. Або ж за ними доглядає соцслужба.
Законопроект вводить норму, що діти повинні будуть компенсувати витрати на утримання батьків у спеціальних установах, таких як будинки престарілих.
Також потрібно буде оплачувати інші види соціальних послуг, які надаються за бюджетний рахунок: Наприклад, якщо соцпрацівник приносить продукти, прибирає і т.д. Ящо ж спадкоємці не будуть цього робити, установа або місцева влада зможуть звернутися до суду і зажадати відшкодування витрат за три роки.
Є різниця між чоловіками, яких примусово доправили до ТЦК і тими, хто прийшов добровільно. Про…
У 2025 році планується індексація пенсій, проте суттєві зміни для більшості пенсіонерів, найімовірніше, залишаться непомітними.…
Українці можуть законсервувати яйця на зиму, як це зробити Дожилися, українці консервують яйця на зиму…
У Генштабі розповіли, як бригади зможуть покращити вербування добровольців Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський…
28 лютого 2025 року втратять чинність усі відстрочки від мобілізації, видані Мінекономіки та через "Дію".…
Яку виплату мають пенсіонери без достатньої кількості стажу Українці, які не встигли набути достатню кількість…