Україна – номер 1 в Європі за переказами заробітчан. Рік тому, 22 квітня 2020 року, Прем’єр Шмигаль повідомив, що до країни повернулись 2 мільйони заробітчан.
Пише – джерело. Джерело:фейсбук Тетяни Острікової Уряд казав, що утримає цих людей в Україні новими дешевими кредитами та робочими місцями на будівництві доріг. Що з цього було реалізовано? Нічого. 2 мільйони людей як приїхали, так і поїхали назад так швидко, як могли, навіть попри локдауни.
Організація KNOMAD, підтримувана Світовим банком, у глобальному звіті щодо трудової міграції від 10.2020 каже про Україну таке: “У квітні український уряд заявив, що 2 мільйони українців, які працюють за кордоном, повернулись до країни. Уряд тимчасово заборонив їм виїзд з країни протягом локдауну. Однак обмежені перспективи працевлаштування вдома та відсутність фінансової допомоги для повернених спонукали їх шукати можливості працевлаштування в країнах ЄС, не дивлячись таку офіційну позицію”. Держстат також звітує, що середня кількість працівників в Україні протягом 2020 року не те що не збільшилася на 2 мільйони, а зменшилася: з 7,5 мільйонів у січні 2020 до 7,3 мільйона у грудні. Тобто заробітчани не змогли знайти роботу в Україні.
Скільки зараз у світі українців-заробітчан? Офіційної цифри немає. Різні чиновники та державний інститут демографії називають від 2,5 мільйонів до 9 мільйонів осіб (сезонні мігранти). Влада боїться офіційно порахувати заробітчан, це буде вбивчим для рейтингу, адже означатиме, що населення України – далеко не офіційні 41,5 мільйон осіб. Тим часом заробітчани роблять неоціненну послугу Україні: переказують на батьківщину до 10% ВВП нашої держави. За оцінками НБУ – 12 мільярдів доларів, за оцінками KNOMAD – 14 мільярдів доларів. Ці гроші створюють тут споживчий попит, робочі місця, генерують податки та тримають курс гривні. У 2020 році за обсягом переказів заробітчан Україна зайняла перше місце в Європі та Центральній Азії, десяте місце у світі за обсягом. Схоже на те, що цей рейтинг – саме той, в якому наш уряд здатен підіймати Україну щороку на все нові вершини.
Середній курс продажу долара піднявся до 42,05 гривень, а курс євро зріс до 44,35 гривень.…
Багатьох громадян України хвилює питання, кого мобілізовуватимуть до ЗСУ з 1 січня. Україна продовжує мобілізацію…
У 2025 році частина українських пенсіонерів може позбутися доплат до пенсій або навіть усіх виплат.…
У четвер, 19 грудня, у більшості регіонів України очікують нічні заморозки - температура повітря опуститься…
Дискусія про зниження мобілізаційного віку в Україні має більше політичного, ніж практичного характеру. Сучасна війна,…
У сусідній з Тернопільщиною області виявили спалах небезпечного захворювання: поширюється страшний вірус. Як інформує "ЛП",…