Повторні зараження коронавірусом залежать від багатьох факторів. Але в першу чергу від імунітету, а антитіла не завжди вказують на те, що людина не захворіє або захворіє.
Про це в інтерв’ю 24 каналу розповіла інфекціоніст Леся Радковська.
За її словами, важливішим є клітинний імунітет, який і реагує на вірус і виробляє антитіла.
За словами лікарки, хвороба нова і дослідження тривають. Частина із них доводить, якщо перехворіли, то ми на 6 місяців маємо імунітет, але є різні перебіги коронавірусу.
«Але ми не маємо сподіватись лише на свій імунітет, а й на себе. По-перше, якщо будемо дотримуватись правил карантину, то зменшимо ймовірність повторного інфікування. По-друге, вакцинація», – розповіла інфекціоністка.
«З тих випадків, які знаю особисто, другий – важчий. Перші випадки були незначні, вік приблизно 30-50 років, тоді другий вже складніший перебіг. Бувало й таке, що і перший, і другий раз легкий. Бувало в сім’ї, що пів року тому – хворіла лише дружина і діти, а через пів року – лише чоловіки», – стверджує Леся Радковська
Верховна Рада ухвалила за основу зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо мобілізації. Військовозобов'язані,…
17-річні юнаки теж будуть платити 17000 гривень штрафу, якщо не стануть на облік Верховна Рада…
Інфекція може бути особливо небезпечною для немовлят, літніх людей та осіб з ослабленим імунітетом. Нова…
Адміністрація Держспецзв'язку наказом № 791 від 27.12.2024 затвердив Критерії з визначення підприємств, установ та організацій,…
Двоє 14-річних підлітків із села Вилок допомагали 22-річному жителю Київщини переправитися до Угорщини через…
Священник ПЦУ Ярослав Ясенець запропонував співробітникам ТЦК нову духовну тактику: молитися Святому Іоанну Воїну, щоб…