facebook

Курпіта: якщо в Україну потрапить індійський штам, то буде шалена захворюваність на COVID-19

Чергова хвиля епідемії коронавірусу в Україні йде на спад, а великодні та травневі свята несуттєво вплинуть на епідеміологічну ситуацію.

Більш небезпечним є ймовірний прихід індійського штаму. Якщо це станеться на початку червня, то протягом усього літа в Україні буде шалена захворюваність.

Про це розповів у бліцінтерв’ю OBOZREVATEL лікар-інфекціоніст, викладач школи охорони здоров’я НаУКМА Володимир Курпіта. Далі наводимо його пряму мову.

Але всі думають, що хвиля зійде і захворюваність так само. Ні, цього не буде. На якомусь мінімальному рівні вона підтримуватиметься увесь наступний період, поки не буде сформований колективний імунітет. Тому в травні-червні щодоби все ще виявлятимуть по півтори-дві тисячі нових випадків захворювання.

Сонце та вітер не знищать коронавірус

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

В Індії зараз плюс 30, є сонце та вітер, але за останню добу там виявили 360 тисяч нових випадків. Це точно не ті фактори, які впливають на поширення коронавірусу. В Україні після травневих свят теж можна очікувати на підвищення, але не до 19 тисяч. Найімовірніше, це будуть невисокі цифри, бо частина людей не піде на релігійні обряди, а травневі шашлики проходять на вулиці, а не в приміщенні

Для мене більш небезпечною є історія, коли до України прийде індійський штам. Якщо це станеться на початку червня – матимемо шалену захворюваність протягом усього літа. Це значно небезпечніше, ніж великодні свята, які йдуть на тлі штамів, що вже циркулюють в Україні.

Чи можна уникнути небезпечного штаму

Чимало країн вводять обмеження, що стосуються необхідності перебування на карантині, проведення тестування. Нідерланди, незважаючи на велику кількість вакцинованих, досі застосовують жорсткі вимоги для приїжджих. Це зроблений ПЛР-тест за 24 години до в’їзду або 2 тижні самоізоляції в готелі після.

Індійський варіант може вражати перехворілих

Є припущення, що він не те що агресивніший за британський чи південноафриканський штами, просто він інший, і має здатність пригнічувати імунний захист, що сформувався на попередні варіанти. Не відкидається імовірність, що ті, хто перехворів, можуть заражатися й індійським варіантом.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...