Сьогодні блаженніший Святослав святкує день народження: цікаві факти з життя патріарха
Святослав Шевчук народився 5 травня у Стрию.
“Я народився в місті Стрий на Львівщині. Це таке своєрідне і цікаве місто. Цікаве своєю історією, а зокрема тими людьми, яких Господь Бог поставив біля мене в той час. Моя мама була вчителем музики, а батько – державним службовцем і працював на залізниці. Крім того, великий вплив на мене, на мою уяву справили дідусь і бабуся. Моя мама майже все своє життя пропрацювала в музичній школі і була викладачем класу фортепіано. Якщо говорити про перші спогади, то вони пов’язані з фортепіано. До нас додому приходили учні і постійно лунала музика. Навіть коли моя мама займалася справами домашніми, наприклад, готувала їжу на кухні, то завжди в сусідній кімнаті грали студенти на фортепіано”, – говорить про своїх батьків сам Блаженніший.
Багато про Церкву він довідався від своїх бабусі та дідуся, які стали для нього “ходячою енциклопедією історії як Церкви, так і народу. “Вони мали на мене великий вплив, через них я увійшов у життя Церкви”, – згадує владика.
Цікаві факти з життя Блаженнішого Святослава
У дитинстві Святослав захоплювався розведенням голубів та фотографією.
Колекціонує вина. Має кілька сотень пляшок цього напою. “Як їжджу по світу, привожу по дві пляшки. Одну в колекцію, другу – попробувати при нагоді”. Але сп’янілим був лише один раз у житті. Під час практики в медучилищі на одній зі змін довелося прийняти 10 пологів поспіль. Тоді від кави і шампанського “на дні” “трохи закрутилася голова”.
Владика Святослав рукоположив у священики свого молодшого брата Всеволода.
Грає на скрипці. Зазвичай бере її до рук, коли ніхто не чує. Улюблений композитор – Антоніо Вівальді.
Так, я закінчив дитячу музичну школу в Стрию. Оскільки для мене фортепіано до певної міри було відоме, а скрипка була загадкою, таємницею, тому я зацікавився нею. Моєю вчителькою була рідна мамина сестра
Має 6 похресників, але через брак часу майже з ними не бачиться, через що картає себе.
Дід Блаженнішого Святослава був лісничим у митрополита Шептицького.
Улюблений напій – жербамате. За дією схожий на каву, навчився його пити в аргентинських українців. Кави не вживає.
Вимагає якісного церковного співу.
Шукайте деталі в групі Facebook