facebook

В Індії в перехворілих на COVID-19 лікарі виявили рідкісний “чорний грибок”

В Індії заявили про серію заражень грибковою інфекцією мукормікоз (“чорний грибок”) серед людей, які лікуються або одужали від коронавірусу.

За словами медиків із Мумбаї, ще у квітні вони бачили понад пів сотні пацієнтів, які страждають на такі захворювання, випадки почастішали в період другої хвилі COVID-19 в країні. Про це пише BBC.

Зазначається, що мукормікоз – дуже рідкісна інфекція, викликана впливом слизової цвілі, яка зазвичай трапляється в ґрунті, рослинах, гної та гнилих фруктах і овочах. Вона вражає носові пазухи, мозок і легені, може бути небезпечною для життя у діабетиків або людей із сильним імунодефіцитом, таких як хворі на рак або з ВІЛ/СНІДом.

Пацієнти, які страждають на грибкову інфекцію, зазвичай мають симптоми закладеності носа і кровотечі, пухлину й біль в оці, опущення повік, розмитість і, врешті, втрату зору. Навколо носа можуть бути чорні ділянки шкіри. Лікарі кажуть, що більшість людей спізнюється зі зверненням до лікарні – вони вже втрачають зір, і доводиться видаляти око хірургічним шляхом, щоб інфекція не потрапила в мозок.

Водночас єдиними ефективними ліками проти мукормікозу є протигрибкова внутрішньовенна ін’єкція. В Індії вона коштує 3500 рупій ($48) за дозу, яку потрібно вводити щодня протягом восьми тижнів. Загальна смертність від цієї грибкової інфекції становить 50%.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Сьогодні індійські лікарі припускають, що мукормікоз у людини може бути викликаний прийманням стероїдів – необхідного лікування важкохворих пацієнтів із COVID-19. Вони зменшують запалення легень і, ймовірно, можуть допомогти, коли імунна система організму переходить у режим надмірної боротьби з вірусом.

“Діабет знижує імунний захист організму, коронавірус посилює його, а потім стероїди, які допомагають боротися з COVID-19, діють як пальне у вогонь”, – пояснив офтальмолог Акшай Наїр, який працює одразу в трьох лікарнях Мумбаї.

За його словами, в цьому одному з найбільш постраждалих від другої хвилі коронавірусу міст він ще у квітні прийняв приблизно 40 пацієнтів із грибковою інфекцією. Багато з них були діабетиками, які вилікувалися від COVID-19 вдома. Одинадцятьом із них довелося видалити око хірургічним шляхом.

У період із грудня по лютий всього шість його колег із п’яти міст – Мумбаї, Бангалор, Хайдарабад, Делі й Пуна – повідомили про 58 випадків зараження мукормікозом. Більшість пацієнтів заразилися через 12-15 днів після одужання від коронавірусу.

Лікарі в Індії говорять, що вони здивовані серйозністю і частотою заражень цією інфекцією під час другої хвилі COVID-19, порівняно з деякими випадками за першої хвилі минулого року.

“Ми вже спостерігаємо тут два-три випадки на тиждень. Це жах всередині пандемії”, – констатувала начальниця офтальмологічної лікарні, докторка Ренука Браду.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...