Будівництво газопроводів “Турецький потік” і “Північний потік – 2” позбавить Україну доходів обсягом близько 2 мільярди доларів на рік.
Будівництво газопроводів “Турецький потік” у формі двох гілок і “Північний потік – 2”, яке активно лобіюється російським “Газпромом”, позбавить Україну доходів обсягом близько 2 мільярди доларів на рік, а також приблизно уп’ятеро знизить вартість української газотранспортної системи.
Про це в ефірі одного з телеканалів сказав голова національного енергохолдингу “Нафтогаз України” Андрій Коболєв.
“Зрозуміло, що будь-який актив коштує стільки, скільки за нього віддають у рамках чесної транзакції, або скільки він приносить своєму власнику. Багато в чому вартість ГТС України визначається тим, чи буде транзит нею після 2019 року, – сказав Коболєв. – У разі реалізації проекту “Північний потік – 2” і “Турецький потік” у форматі двох ліній, транзиту по території України не буде. Це зменшить вартість української ГТС приблизно разів у п’ять… Зараз ГТС приносить близько 2 мільярда доларів на рік”.
Коболєв наголосив, що Україна наполягала і продовжує наполягати на політичній заангажованості обох проектів. “Ці проекти мають дві мети. Перша – перемога над Україною в економічній війні. Друга мета – завоювання Східної Європи. Стара практика “розділяй і володарюй”, – зазначив Коболєв.
При цьому він звернув увагу, що Україна робить активні спроби довести європейським партнерам свою точку зору і переконати їх відмовитися від будівництва додаткових транспортувальних потужностей в обхід нашої країни. І одним з аргументів Києва є пропозиція спільно використовувати українську газотранспортну систему і разом заробляти на українському транзиті. “Ми прагнемо переконати ЄС сказати “ні” (будівництву нових газопроводів – УНІАН). Щоб вони сказали: “Нас влаштовує український транзит, тут все надійно, і давайте ми нічого не будуватимемо”, – зазначив Коболєв.
Раніше президент України Петро Порошенко зазначав, що Україна має намір зберегти і впевнено відстоювати статус держави – ключового транзитера російського газу до Європи.
Транзит російського газу до країн Європейського Союзу через територію України за 2015 рік збільшився порівняно з 2014 роком на 8% – до 67,1 мільярда кубометрів. За підсумками 2016 року компанія-оператор газотранспортної системи України очікує, що обсяг транзиту досягне 80 мільярдів кубометрів. За січень-жовтень 2016 року транзит газу зріс на 20% – до 65,3 мільярда кубометрів.
У Мережі з'явилося чимало відео, де українці висміюють нову ініціативу нардепів За зберігання дров без…
Як зараховується стаж роботи, якщо працював за кордоном Українцям, щоб вийти на пенсію потрібно напрацювати…
Українцям розповіли все про виплату однієї тисячі гривень, як оформити Виплата 1 тис. гривень: розробляється…
Останніми роками цифровізація документообігу в Україні розвивається семимильними кроками. Серед іншого в мобільному застосунку «Дія»…
Ракетно-дронові удари РФ скоротили потужності виробництва електроенергії в Україні. І російські удари, очевидно, продовжаться. Які…
Холодний вітер і дощ, місцями зі снігом, що пройшлися сьогодні Україною, завтра поступляться антициклону. Раніше…