facebook

Українців безкоштовно перевірять на антитіла до COVID-19 і штами вірусу

В Україні вже влітку 2021 року почнуть добровільно і безкоштовно проводити громадянам тести на наявність антитіл до коронавірусу й штамів. Дослідження пройде в два етапи.

Його здійснюватимуть у межах спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я та Світового банку. Про це на брифінгу 13 травня розповіла заступниця очільника МОЗ Світлана Шаталова

За її словами, міністерство та Український інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка за участі Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) розпочнуть сероепідеміологічне дослідження розповсюдженості серед українців штамів та антитіл до COVID-19. Зокрема, науковці оцінять і визначать:

стан популяційного імунітету населення;

найвразливіші до інфікування групи;

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

доступ до тестування;

частку безсимптомних випадків серед дорослого населення;

можливі фактори ризику.

Перший етап передбачає формування мобільних бригад, до яких входитимуть соціологічні працівники та медики. Вони, за згодою громадян, проводитимуть опитування і братимуть у них зразки крові для тестів на наявність антитіл імуноглобулінів M і G і їхнього дослідження в лабораторіях

“Так планується охопити приблизно 9 тисяч обраних дуже рандомно дорослих українців, які мешкають у всіх регіонах України, населених пунктах із різною кількістю мешканців, від сіл до великих міст, і мають різний вік та стать”, – пояснила Шаталова.

Другий етап, додала вона, передбачатиме опрацювання заповнених анкет і формування реальних статистичних результатів. Це дозволить побачити більш цілісну картину, долучивши інформацію про тих людей, котрі хворіли на коронавірус безсимптомно, або з різних причин не зверталися до лікаря по допомогу.

Як повідомляв OBOZREVATEL, вірусолог та академік НАН Володимир Широкобоков заявив, що індійський штам коронавірусу – далеко не останній варіант. За його словами, мутант дійсно може спровокувати нову хвилю епідемії в Україні, хоча літо має пройти спокійніше, ніж весна.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...