facebook

Зарплати 1 млн грн на рік і безкоштовна медицина: українка – про життя в Новій Зеландії

Українка на ім’я Софія родом з Івано-Франківська поділилася особистим досвідом про життя емігранта в Новій Зеландії. Навіть попри те, що з сім’єю вона переїхала жити в цю країну лише 3 місяці тому, дівчина все ж відчула величезну різницю між Україною та Новою Зеландією.

В ексклюзивному інтерв’ю для OBOZREVATEL Софія розповіла перше враження про країну і повідала, чому вона з родиною вибрала саме це місце для проживання. Також емігрантка назвала плюси й мінуси новозеландського життя й відзначила істотні відмінності з Україною. Дівчина зізналася, скільки заробляють новозеландці в середньому на рік, розповіла про медицину в цій країні і про те, як ідуть справи з коронавірусом і вакцинацією.

Про еміграцію до Нової Зеландії

Мене звати Софія, мені 29 років і я живу в Новій Зеландії, сама з Івано-Франківська. У цю країну переїхала тільки 3 місяці тому з моєю родиною – чоловіком Володимиром та донькою Веронікою. Ми вибирали для життя Нову Зеландію через її надзвичайну природу, екологічність, клімат, а також, звісно, через високий економічний рівень і безпеку.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

До того ж під час пандемії Нова Зеландія виявилася однією з країн (а може і єдиною), де немає масового поширення COVID-19, немає карантину і триває звичне життя.

Поки що ми б не хотіли міняти місце проживання. Наразі в нас є мета досягти в цій країні певного кар’єрного зростання (за професією і покликанням я лікарка). Відверто кажучи, під час пандемії Нова Зеландія вважається найбезпечнішим місцем, тому не бачу зараз кращої альтернативи для своєї сім’ї. Хоча я завжди кажу, що люди – не дерева, ми можемо пересуватися в будь-яку точку світу за бажання, тому хто знає, які країни ще стануть нашою домівкою.

Перше враження про країну

Нова Зеландія вразила мене багатьма речами – для мене це дуже незвичайний світ.

Починаючи з того, що час тут на 11 годин вперед від звичного для мене київського. До того ж пори року також у країні навпаки (наприклад, зараз у нас “осінь”). Вразила природа Нової Зеландії – попри невеликі розміри, тут є і гори, й океани, і багатий підводний світ, і екзотична рослинність, гейзери, вулкани. Ще більше вразило дбайливе ставлення ківі (так називають себе новозеландці) до природи: 1/3 території країни займають національні природні парки, все сміття йде на переробку, люди всюди підтримують чистоту, намагаються менше використовувати пластик і поліетилен, введено культуру вторинного споживання.

Про українську діаспору та проблеми емігрантів

Українська діаспора є невеликою в Новій Зеландії, гадаю, основна причина – це віддаленість, адже вона є найвіддаленішою країною від України. Дуже важко сюди добиратися, немає прямих рейсів через відстань, і ціни на квитки немалі.

Проблема емігрантів у Новій Зеландії, як і в інших країнах, думаю, це підтвердити свій диплом тут, щоб працювати за професією і прийняти факт, що треба все починати з нуля. Вдома ти міг бути великим керівником, а тут тобі потрібно довести свої знання. Часто треба працювати не за фахом, обіймати нижчі посади, це створює певний дискомфорт. Звичайно, є різниця в менталітеті, потрібен час, щоб звикнути до нових правил країни, до бачення місцевих людей.

Проблема мови також поширена: в Новій Зеландії спілкуються англійською, ти не завжди можеш висловити свою думку іноземною мовою так, як зробив би це рідною. До того ж, для підтвердження диплома часто потрібно скласти тест на визначення рівня мови, і для багатьох професій, зокрема і для моєї, рівень володіння англійською повинен бути дуже високий. Не кожен носій мови може скласти цей тест.

Про медицину в Новій Зеландії

Медицина в Новій Зеландії відрізняється від української. Платите ви чи ні, залежить від типу візи: для резидентів країни багато послуг безкоштовні. Страховка обов’язкова для людей зі студентською, робочою візою. Для резидентів і громадян Нової Зеландії необов’язково, але можливо теж. Вартість залежить від спектра послуг, які ви виберете (ліки, послуги стоматолога, операції). Для ургентних випадків (ДТП, травма) є система АСС, яка покриває всі витрати, незалежно від виду візи, тому на вулиці не залишать нікого.

Про зарплату в Новій Зеландії

Заробітна плата в Новій Зеландії в середньому 50-60 тисяч новозеландських доларів на рік (1 млн грн). Мінімальна оплата за годину – 18 новозеландських доларів (356 грн). Те, що ти емігрант, на зарплату не впливає. Впливає тільки те, візьмуть тебе на роботу з українським дипломом, чи ні. Для того, щоб стати лікарем, мені в Новій Зеландії необхідно скласти іспити, які підтвердять рівень мого диплома. Звичайно, поки цього не зроблю, я не можу мати високооплачувану роботу.

Про ціни на продукти

Ми живемо в Окленді – це найбільше місто в Новій Зеландії, де проживає 1/3 населення, тому ціни тут одні з найвищих. Середній чек за базовий набір продуктів на тиждень для нашої сім’ї з 3 осіб – 200 новозеландських доларів (4 тисячі грн). Якщо обідати в кафе, то середній чек за обід на 2-х людей – 40 новозеландських доларів (800 грн).

Плюси й мінуси проживання в Новій Зеландії

Плюси проживання в Новій Зеландії для мене однозначні: це розвинена економічно й культурно країна, де немає війни, немає корупції, де за наполегливої роботи можна отримати результат, де отриманий диплом визнається іншими країнами, а люди дбають про свою землю, про екологію.

Ложка дьогтю в цій бочці меду теж є: віддаленість від України, яка означає, що ти не можеш часто бачитися з рідними й друзями, дуже витратно подорожувати тією ж Європою. Процес еміграції нелегкий, адже треба підтвердити свій диплом, знайти роботу, отримати документи, крок за кроком – це втомлює і дорого. Також є мінуси кліматичні: Нова Зеландія країна на вулканах, тут дуже активна сейсмічна зона, часті землетруси, нещодавно була загальна тривога щодо цунамі – це тримає в напрузі. Ще одна проблема – це озонова діра над Новою Зеландією – згубний вплив ультрафіолету і, як результат, високий рівень раку шкіри

Про роботу емігрантів у Новій Зеландії

Але, навіть будучи емігрантом, у цій країні можна досягти успіху. Я зустріла не одних людей, які підтвердили свій диплом спеціаліста і отримують тут гідну зарплату. Найчастіше це ІТ-фахівці, фінансисти, рекрутери, є і лікарі (не так багато, тому що дуже важко підтвердити цей диплом, але є). Більшість емігрантів приїжджають за студентською візою, отримують місцеву освіту, далі робочу візу, а потім і резиденство. Таким прикладом є і моя сім’я: чоловік приїхав сюди першим, отримав місцеву освіту, зараз працює фінансистом і домігся резиденства для нашої сім’ї. Тому за бажання – все можливо.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...