Роботодавці у Польщі заявили про брак українських заробітчан. Гостру нестачу робочих рук відчули фермерські господарства та галузь гостинності (готелі, кафе, ресторани).
Про це свідчать дані аналітичного центру однієї з популярних міжнародних компаній з працевлаштування, пише “Минфин”.
В чому проблема
Сезон збору врожаю ягід у Польщі розпочнеться вже в кінці травня. Але місцеві підприємці хвилюються, що половина їх врожаю може бути втрачена, якщо заробітчани не повернуться до сезонної роботи.
Попри те, що в Польщі через пандемію залишаються постійні робочі з України, це не розв’язує проблему нестачі робочої сили в сільському господарстві.
Адже в пік сезону польським фермерам потрібно щорічно близько 100 тис. cезонних працівників і більшість з них – саме українці. Польські сезонні робітники в основному їдуть в Німеччину, Нідерланди та скандинавські країни, де платять більше, ніж на їхній батьківщині.
Кого кличуть на роботу
У 2021-му пропозицій роботи в Польщі, пов’язаної з гастрономією та гостинністю, набагато більше, ніж зазвичай – зокрема, потрібні офіціанти, бармени, покоївки й кухарі.
“Уряд Польщі оголосив про поступове скасування карантинних обмежень з середини травня, можна буде проводити заходи з дотриманням санітарних і кількісних обмежень, і водночас починається період канікул і відпусток. Великі ресторани й готелі поступово починають свою роботу, але вже стикаються з проблемою нестачі персоналу… До нас вже звернулися з квітня близько 20 компаній, яким терміново потрібні співробітники”, – розповіли в українській компанії з працевлаштування.
Уже незабаром українці відзначати Різдво. У 2023-му великих морозів і сильних опадів не було. Чого…
В Україні воєнний стан і загальна мобілізація триває до 8 лютого 2025 року. Президент може…
Українське законодавство спрямоване на запобігання подібним злочинам та захист природної спадщини Охорона навколишнього середовища, включаючи…
Співробітники оперативно-розшукового відділу «Тячів» Мукачівського прикордонного загону викрили організаторів схеми незаконного переправлення осіб через кордон.…
Процес отримання відстрочки від мобілізації потребує уважного підходу та розуміння нюансів. Навіть наявність адміністративних штрафів…
Такі зміни є частиною загальної стратегії Європейського Союзу щодо модернізації та посилення контролю над своїми…