Categories: Здоров'я

Який ризик підхопити коронавірус у стоматолога

На початку пандемії стоматологічні клініки в Україні та інших країнах були змушені зачинитися через побоювання, що під час лікування збільшується ризик передачі вірусу.

Автори нового дослідження поставили крапку в цьому питанні: за їхніми словами, прийти до стоматолога так само безпечно, як випити склянку води.

Вчені зібрали зразки слини 28 пацієнтів і зразки мікробіоти з поверхонь в стоматологічному кабінеті, які виділялися під час ультразвукового чищення зубів, остеотомії імплантатів і різних відновлювальних процедур. Вчені також порівняли склад водного розчину, який використовується під час чищення зубів, і рідину для полоскання рота до використання і через 30 хвилин після, інформує Sage.

Ризик підхопити коронавірус в стоматолога

Дослідження генетичного складу мікроорганізмів показало, що водний розчин, який використовується під час чищення, а не слина, був основним джерелом поширення бактерій і вірусів. У зразках слини 19 пацієнтів, які переносили SARS-CoV-2 безсимптомно, були виявлені частки патогену, проте їх не було у виділених аерозолях.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Вчені зробили висновок, що ризик зараження на прийомі у стоматолога украй невеликий, особливо з урахуванням якісних систем вентиляції та дезінфекції, які використовуються в таких кабінетах.

«Однак ми не повинні забувати той факт, що цей вірус поширюється через аерозоль, і розмови, кашель або чхання в стоматологічному кабінеті, як і раніше можуть нести високий ризик передачі хвороби», – повідомили автори дослідження.

Вчені також нагадали про те, що під час пандемії необхідно приділяти особливу увагу здоров’ю зубів і порожнини рота, оскільки пародонтит пов’язаний з підвищеним ризиком зараження і важкого перебігу COVID-19. У них в 4,5 раза більше шансів потрапити на апарат штучної вентиляції легенів і майже в дев’ять разів вища ймовірність летального результату.

Оля

Recent Posts

Вже з 1 січня: робота дитячих садків повністю зміниться – до чого готуватись батькам

Нововведення обіцяють принести значні зміни, які позитивно позначаться на кожній родині та допоможуть виховувати нове…

6 години ago

Бідні пенсіонери: держава змусить повернути частину пенсій – постраждають найнебагатіші

Недотримання цієї вимоги може призвести до неприємних наслідків, включаючи повернення незаконно виплачених коштів Для багатьох…

7 години ago

Ось це “подарунок” під ялинку: на початку 2025 року жорстко зменшать мобілізаційний вік

Ситуація починає набувати дедалі більших масштабів, і зниження мобілізаційного віку стане точкою неповернення На початку…

8 години ago

У ТЦК розповіли, як відстежують ухилянтів: підписуються спеціально

Олег Тимошенко, керівник Черкаського ТЦК, зізнався, що іноді переглядає пабліки, де повідомляють про місця видачі…

8 години ago

На заході України п’яний чоловік у чужому будинку зарізав знайомого

Поліція Рахівщини затримала 46-річного закарпатця, який п’яним вбив знайомого ножем у чужому будинку. Про це…

9 години ago

Для чого оцінки на кожному уроці? Вчителі назвали переваги і недоліки нової системи оцінювання 5–9-х класів

Українські вчителі, які викладають у 5–9 класах, почали ставити оцінки школярам за новою системою. Основна…

10 години ago