facebook

Заробітчани – в гострому дефіциті: польські підприємці скаржаться, що їхній бізнес руйнується

Українські заробітчани – в гострому дефіциті. Польські підприємці б’ють на сполох: їхній бізнес руйнується через брак робочої сили. Раніше багато позицій на польському ринку праці закривали українці, проте зараз їх стало менше.

Усьому виною – відтік кадрів через пандемію коронавірусу.

Ще торік, у зв’язку із запровадженням жорсткого карантину, багато українських заробітчан змушені були покинути свої напрацьовані місця у Польщі та інших європейських країнах. Повернувшись на батьківщину, вони стали шукати роботу вдома. Дехто її знайшов і поки не готовий повертатися назад у Європу. Тим часом, в Польщі кількість робочих місць, розрахованих на українських заробітчан, залишилась колишньою. Однак зараз багато цих вакансій порожні, їх немає ким заповнити. Особливо гостро брак робочих рук відчувається в агарному бізнесі, на сезонних роботах. Раніше тамтешній персонал майже повністю складався із заробітчан. Поляки не квапились там працювати: і клопітно, і важко, і зарплата не найвища. Однак усі ці позиції заповнювали українці, і бізнес цілком процвітав.

Але тепер, коли на полях працювати нікому, польські бізнесмени зажурилися: частина врожаю може пропасти на корені, тому що його не буде кому збирати. Не набагато краща картина і в готельно-ресторанній сфері. Готелі, ресторани, кафе – все це обслуговувалося руками українських заробітчан, а зараз їх катастрофічно не вистачає. Бармени, офіціанти, кухарі, бариста, покоївки – українців таких спеціальностей готові в Польщі з руками відірвати.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

Вам також може бути цікаво...

загрузка...