Американські вчені виявили, що два симптоми – низька сатурація і часте дихання – можуть свідчити про підвищений ризик смерті. Пацієнти з такими ознаками можуть вимагати госпіталізації.
Про це пише EurekAlert!.
Коли потрібно звернутись в лікарню при COVID-19
Людині, яка захворіла на COVID-19, не завжди просто зрозуміти, в якому випадку необхідно викликати швидку медичну допомогу.
Центри з контролю і профілактиці захворювань США пропонують звернутися до лікаря у разі:
утрудненого дихання;
тривалого болю або почуття тиску в грудній клітині;
сплутаність свідомості;
нездатності прокинутися;
блідої шкіри з сірим відтінком.
Нове дослідження
Вчені з Вашингтонського університету вказують, що таких яскравих симптомів, як утруднене дихання і біль в грудній клітці, у пацієнтів часто немає навіть при небезпечних рівнях ослаблення дихання і зниження рівня кисню в крові. До цих висновків вони пройшли, проаналізувавши дані понад 1000 госпіталізованих пацієнтів.
Дослідження показало, що у деяких пацієнтів з COVID-19 до того, як вони відчують себе досить погано, щоб бути госпіталізованими, може бути втрачений момент для початку раннього лікування.
Пацієнти, яких включили в дослідження, проходили лікування в лікарнях Чикаго і Сіетла в період з березня по червень 2020 року, всі вони були старші 18 років. Вчені виявили, що у багатьох пацієнтів була гіпоксемія (низький вміст кисню в крові: 91% і нижче) або тахіпное (часте дихання: 23 і більше дихальних рухів у хвилину). Водночас про задишку і кашель повідомляли лише деякі.
Рівень кисню та частота дихання – основні показники
Вчені зіставили різні фактори з імовірністю смерті пацієнтів.
Виявилося, що у пацієнтів з гіпоксемією при госпіталізації ризик смерті був в 1,8 –4 рази вище, ніж у людей з нормальним рівнем кисню в крові.
Аналогічно, часте дихання було пов’язано зі збільшенням ризику смерті в 1,9 – 3,2 раза. Водночас інші симптоми, які можна оцінити самостійно (артеріальний тиск, температура тіла, пульс) не були пов’язані з ризиком смерті.
Автори дослідження рекомендують Центрам по контролю і профілактиці захворювань змінити свої рекомендації.
До кінця 2025 року курс американської валюти значно зросте. На валютному ринку України наприкінці 2024…
В Україні вже зафіксовані випадки зараження вірусом, який масово поширюється у світі. Деякі хронічні захворювання…
Відомий волонтер Олексій Мочанов розкритикував журналіста Юрія Бутусова за поширення неправдивих чуток про ситуацію на…
Українці хвилюються щодо можливого похолодання, адже абсолютний мінімум, зафіксований у січні за історію спостережень в…
З січня в Україні змінили вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію за віком.…
Переворот у Кремлі, курс на рівні 150 рублів за долар, дефіцит харчових продуктів – усе…